Dave Clark odchodzi z Amazona. Powodem złe decyzje biznesowe?

Dave Clark odchodzi z&nbspAmazona. Powodem złe decyzje biznesowe?

Dave Clark, dyrektor generalny Amazona ds. konsumentów rezygnuje ze stanowiska. Następce poznamy w ciągu najbliższych tygodni. 

Amazon poinformował o odejściu Dave'a Clarka. 1 lipca, po 23 latach w szeregach firmy, dyrektor generalny ds. konsumentów odchodzi z pracy. "Spędziłem niesamowity czas w Amazonie, ale nadszedł czas, abym znów zaczął budować. To mnie napędza" – napisał na Twitterze. 

Dave Clark przejął zarządzanie działem konsumenckim w styczniu 2021 roku. Wcześniej zajmował się infrastrukturą logistyczną firmy. Przypisuje mu się, że podczas ponad dwóch dekad w Amazonie, uczynił platformę światowym gigantem.

W ostatnim czasie Clark mocno postawił na szybsze rozprzestrzenianie się nowych magazynów Amazona. Jednak w okresie postpandemicznym sprzedaż online wyhamowała, a Amazon odnotował stratę – po raz pierwszy od 2015 roku – w pierwszym kwartale 2022 roku.

Według osób z firmy oraz byłych dyrektorów, na których powołuje się Business Insider, koniec kariery Dave'a Clarka w Amazonie był rezultatem serii błędnych decyzji. Wśród nich osoby te wymieniają m.in. nadmierną rozbudowę magazynów, przerost liczby personelu czy rosnące koszty.


Fot. aboutamazon.com