Modern Expo: To miał być wyjątkowy rok. Wszystko zmieniła jednak wojna

Modern Expo: To miał być wyjątkowy rok. Wszystko zmieniła jednak wojna

Modern Expo obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia na rynku. Prezes firmy Bogdan Łukasik przyznaje, że 2022 rok miał być wyjątkowy. Wszystko zmieniła jednak wojna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wyjątkowe" 25-lecie

Historia Modern Expo rozpoczęła się w 1997 roku, kiedy w Ukrainie powstała pierwsza filia firmy. Obecnie Grupa posiada 7 oddziałów w 6 różnych krajach. Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo, przyznaje, że 25 lat temu spodziewał się, że droga, którą będzie szła firma będzie bardzo ciekawa.

Na swojej drodze spotkałem wspaniałych ludzi. Otaczają mnie wspaniali pracownicy, którzy często są ze mną od początku. Powiem szczerze, że spodziewałem się, że ta droga na pewno będzie bardzo ciekawa, że dużo rzeczy mnie spotka miłych, a także wyzwań – było trochę zakrętów. I co najważniejsze, zdobywając kolejne szczyty, widzę, że przede mną są kolejne. Nadal obecna jest energia i chęć do dalszego rozwoju.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo

2022 rok miał być wyjątkowy dla firmy. Z okazji 25-lecia Modern Expo planowało wiele imprez. Wszystko zmieniła jednak wojna. Na pierwszym planie znalazło się bezpieczeństwo pracowników.

Przyznam się szczerze, że mieliśmy w tym roku z okazji 25-lecia urządzać wiele różnych wewnętrznych imprez. Mieliśmy świętować. (…) Miał być to wyjątkowy rok. Wojna tak naprawdę wszystko przewartościowała. Zmieniły się priorytety.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo

Najważniejsi są ludzie

Jeden z zakładów Modern Expo zlokalizowany jest w Łucku, na terenie Ukrainy. Jak przyznaje Bogdan Łukasik, w obliczu wojny na pierwszym planie było ludzkie życie.

W pierwszej kolejności oczywiście priorytetem byli ludzie, ludzkie życie. Była kwestia zaopiekowania się rodzinami, które bardzo często przyjeżdżały do nas, do Polski.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo

Jednocześnie, z drugiej strony, była odpowiedzialność za klientów, którzy zaufali firmie. "Mamy podpisane kontrakty, które powinniśmy realizować" – zaznacza prezes firmy.

To było kolejne działanie transparentnej informacji o tym, co się dzieję i jak zmienia się sytuacja – żeby nasi klienci mogli odpowiednio wcześniej ewentualnie podjąć decyzje.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo

"Zespół, który czuje się jedną wielką rodziną"

Wojna wpłynęła na wiele biznesów – szczególnie tych, które obecne są na rynku ukraińskim. Jednak, jak zaznacza Bogdan Łukasik, mimo utraty części rynków, przed firmą otwierają się nowe możliwości. W sytuacji wojny i kryzysu cała organizacja zjednoczyła się, by nieść pomoc Ukrainie, jednocześnie dbając o biznes.

Widzę, jak silną mam organizację, która jednocześnie jest w stanie w czasie kryzysu pracować ze zdwojoną mocą – bo pracownicy jednocześnie w nocy są wolontariuszami i ratują, a w ciągu dnia kontaktują się z klientami i biorą na swoje barki dwukrotnie lub trzykrotnie więcej pracy niż do tej pory. I zrobili to sami. Bez wielkiego mojego zaangażowania i to jest, powiem szczerze, wspaniałe.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo

Jak podsumowuje Bogdan Łukasik, "na pewno mimo tego, że jest to tragedia, to spowodowała, że mamy wspaniały zespół, który czuje się jedną wielką rodziną".


Fot. Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo (mat. własne redakcji)

Reklama