Lidl zatrudnił już 120 uchodźców z Ukrainy. A to dopiero początek

Lidl zatrudnił już 120 uchodźców z Ukrainy. A&nbspto&nbspdopiero początek

Lidl Polska angażuje się w pomoc dla Ukrainy praktycznie od początku rosyjskiej inwazji. Sieć nie tylko przekazała wsparcie produktowe potrzebującym, ale także m.in. przetłumaczyła na język ukraiński swoje spoty reklamowe oraz dostosowała platformę rekrutacyjną dla poszukujących pracy Ukraińców.

Niespełna dwa miesiące po tym, jak Lidl uruchomił możliwość zatrudniania osób z Ukrainy, publikując wybrane ogłoszenia o pracę w języku ukraińskim, sieć informuje o pierwszych efektach. Prowadzone rekrutacje do tej pory zaowocowały zatrudnieniem 120 pracowników z Ukrainy, a nowe wakaty cały czas będą oferowane.

Lidl wspiera ukraińskich uchodźców wojennych

Lidl mając świadomość, że wielu obywateli Ukrainy nieustannie szuka w Polsce pracy, dostosowała swoje platformy rekrutacyjne do aktualnych potrzeb. Co bardzo istotne, wszystkim kandydatom, niezależnie od narodowości, firma oferuje wynagrodzenia wyższe niż średnie płace w handlu oraz pakiet benefitów pozapłacowych.

Dodatkowo, stawiając na kulturę włączania, Lidl Polska oferuje wszystkim nowym pracownikom z Ukrainy darmowe lekcje polskiego, które ułatwiają im codzienną pracę. Prowadzone rekrutacje do tej pory zaowocowały zatrudnieniem 120 pracowników z Ukrainy, a nowe wakaty cały czas będą oferowane.

Co więcej, sieć uruchomiła infolinię pomocową dla pracowników z Ukrainy prowadzoną w ich językach narodowych. Osobom, które wyjechały do Ukrainy celem ewakuacji swoich rodzin, zagwarantowano możliwość powrotu do pracy. Firma deklaruje także wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą zainteresowani pracą w Lidl Polska oraz pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Jakie pensje proponuje Lidl?

Na początku zatrudnienia, wszyscy pracownicy sklepów niezależnie od narodowości, mogą liczyć na wynagrodzenie od 3750 zł brutto do 4600 zł brutto. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3850 zł brutto do 4800 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4100 zł brutto do 5050 zł brutto. 

Natomiast w przypadku pensji załogi magazynów, wynosi ona od 4350 zł brutto do 4750 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy wzrośnie do poziomu – 4550 zł brutto do 5000 zł brutto. Po dwóch latach zatrudnienia wyniesie od 4800 zł brutto do 5250 zł brutto, a po trzech latach pracy od 5100 zł brutto do 5500 zł brutto.

Zespół Lidl Polska liczy aktualnie ponad 25 000 osób. Sieć w dalszym ciągu planuje systematycznie zwiększać zatrudnienie, przeznaczając na utworzenie nowych miejsc pracy blisko 100 mln zł. Planowane w tym roku inwestycje przełożą się na stworzenie ok. 1 500 kolejnych etatów w sklepach, magazynach oraz centrali Lidl Polska.


Fot. mat. własne redakcji

Reklama