Do sprzedaży wracają tęczowe torby IKEA. Będą dostępne w dwóch rozmiarach

Do sprzedaży wracają tęczowe torby IKEA. Będą dostępne w&nbspdwóch rozmiarach

Tęczowe torby IKEA pojawią się ponownie w sprzedaży. Od 17 maja w sklepach stacjonarnych sieci oraz na stronie sklepu internetowego będzie można kupić torby STORSTOMMA. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Po raz trzeci limitowana seria toreb STORSTOMMA wesprze strategiczne działanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. W tym roku IKEA wprowadza dwa rozmiary wielobarwnej wersji tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA. Sprzedaż rozpocznie się 17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, jako m.in. wyraz wsparcia i szacunku do osób LGBT+.

Dochód na szczytny cel

Zakładany dochód ze sprzedaży toreb STORSTOMMA zostanie przekazany Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach której prowadzony jest telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Wsparcie finansowe ze sprzedaży wielobarwnych toreb umożliwi odebranie dodatkowo nawet kilku tysięcy połączeń od dzieci i młodych ludzi potrzebujących rozmowy o tym, co dla nich trudne i bolesne, a nieznajdujących rozwiązania i pomocy wśród najbliższych z ich otoczenia.

Cieszymy się, że po raz kolejny nasza akcja w istotny sposób wesprze Fundację i prowadzony przez nią telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. W zeszłym roku środki uzyskane ze sprzedaży tych toreb umożliwiły odebranie dodatkowych 10 tysięcy połączeń od dzieci w kryzysie. To dla nas nie tylko realne wsparcie dzieci i młodzieży, które potrzebują pomocy, ale także symbol naszej otwartości na różnorodność.

Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce.

Ile kosztują tęczowe torby w IKEA? Gdzie można je kupić?

Wielobarwne torby STORSTOMMA będą dostępne w sprzedaży od 17 maja w sklepach stacjonarnych IKEA w Polsce oraz na stronie IKEA.pl i w Aplikacji Mobilnej IKEA.

W tym roku dla klientów IKEA przygotowane zostały dwa rozmiary toreb – 13 litrów oraz 71 litrów, a cena pojedynczej torby, niezależnie od jej rozmiaru, wynosi 9,99 zł.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Telefon zaufania 116 111 to anonimowa, bezpłatna, całodobowa i ogólnopolska linia pomocowa dla dzieci do 18. roku życia prowadzona od ponad 14 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Co ok. 2 minuty, konsultanci – psycholożki i psycholodzy, odbierają telefon od dziecka lub nastolatka, który jest w kryzysie i potrzebuje pomocy. Dzieci opowiadają o problemach ze zdrowiem psychicznym i psychospołecznym; relacjach z rodziną i rówieśnikami; przemocy, której doświadczają lub są jej świadkami; dojrzewaniu i potrzebie pomocy specjalistycznej.

2021 to był najtrudniejszy rok działania telefonu zaufania 116 111. Nasi konsultanci przeprowadzili prawie 60 tys. rozmów z dziećmi, odpisali na ponad 9 tys. wiadomości i podjęli aż 823 interwencje ratujące zdrowie lub życie dzieci, czyli średnio więcej niż 2 razy dziennie. Każdego dnia ok. 15 młodych osób dzwoniło i pisało do nas z myślami samobójczymi, 21 mówiło o depresji i obniżonym nastroju, a blisko 30 o lękach i presji, z którą sobie nie radzi. Dzieci i nastolatki wciąż w wielu przypadkach nie mają dostępu do specjalistów i dla nich telefon zaufania jest często jedyną realną szansą na pomoc.

Renata Szredzińska, członkini zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

 

Reklama