​Profi promuje bezpieczeństwo w pracy. Firma zorganizowała specjalny piknik

​Profi promuje bezpieczeństwo w&nbsppracy. Firma zorganizowała specjalny piknik

Profi, producent pasztetów i konserw, zorganizował pinik bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia pracownicy, a także mieszkańcy Grabowa nad Prosną i okolic mogli zdobyć wiedzę na temat pierwszej pomocy, obsługi gaśnicy czy reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

"Bezpieczeństwo pracowników jest bardzo wysoko na liście naszych priorytetów, dlatego chętnie włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia BHP w naszym regionie" – zaznacza Magda Michalska, HR Biznes Partner Profi. Jak wyjaśnia, firmie udało się zrealizować szeroki program aktywności przy współpracy z lokalnymi władzami i pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy. 

Profi edukuje o bezpieczeństwie w pracy

W ubiegłym roku przyczyną aż 60,8% wypadków przy pracy było nieprawidłowe zachowanie się pracownika. Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby świadomość zagrożeń wśród zatrudnionych była wyższa. Dlatego edukacja w zakresie bezpieczeństwa pracy to właściwa droga do poprawy sytuacji i statystyk, które niestety nie napawają optymizmem. Jak podaje GUS, w 2021 roku w wypadkach przy pracy poszkodowanych zostało 68 777 osób, o 9,6% więcej niż rok wcześniej.

Piknik bezpieczeństwa zorganizowany przez Profi (mat. prasowwe)

Profi promuje bezpieczeństwo w pracy. Firma zorganizowała piknik bezpieczeństwa, który odbył się 28 kwietnia.  Wykłady dla pracowników Profi przeprowadzili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Urzędu Dozoru Technicznego.

Wydarzenie odbyło się w Grabowiw nad Prosną (mat. prasowe)

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się otwarte pokazy obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i zasad ewakuacji. W programie znalazły się także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dobierania środków ochrony indywidualnej i obsługi wózka widłowego. Z  możliwości obejrzenia z bliska wozów strażackich skorzystała nie tylko młodzież z pobliskiej szkoły. Dla uczestników pikniku firma Profi przygotowała konkursy z  nagrodami.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia stałych i kompleksowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa zatrudnionych oraz zachowanie pamięci o ofiarach wypadków przy pracy i chorób zawodowych.


Fot. mat. prasowe​

Reklama