Rafał Brzoska: odprowadzamy podatki w Polsce i będziemy to robić dalej

Rafał Brzoska: odprowadzamy podatki w&nbspPolsce i&nbspbędziemy to&nbsprobić dalej

Grupa InPost w ciągu ostanich 4 lat odprowadziła łącznie ponad 983 mln zł podatków. Tylko w 2021 roku budżet państwa zasiliła ponad połowa tej kwoty.

Lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie w piątek poinformował o sfinalizowaniu sprawozdania finansowego. Potwierdzając tym samym, że w 2021 roku InPost zasilił polski budżet kwotą ponad 510 mln zł z tytułu podatków.

Kwota ta obejmuje CIT, PIT, ZUS i VAT – z czego sam VAT w ostatnich 4 latach wyniósł aż 418 mln zł. Grupa na przestrzeni tego czasu odprowadziła już w sumie blisko miliard złotych do budżetu państwa w ramach podatków.

InPost i cała Grupa Integer.pl w ramach działalności w Polsce od początku swojego istnienia odprowadza podatki w Polsce i będzie to robić w przyszłości, tylko w 2021 roku do budżetu trafiło ponad pół miliarda zł. Zawsze skrupulatnie przestrzegaliśmy tej zasady i wiemy, że jesteśmy jednym z większych płatników do budżetu państwa wśród polskich firm, a na pewno największym płatnikiem wśród firm logistycznych działających w Polsce.

Rafał Brzoska, prezes InPost

InPost jest notowany na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT Amsterdam, jednak polski oddział firmy od początku działalności odprowadza wszystkie daniny do polskiego budżetu. Tym samym Grupa Integer.pl rokrocznie zasila Skarb Państwa kwotą kilkuset milionów złotych.

Nie tylko dbamy o naszych pracowników, opłacając PIT czy ZUS, ale ogromne kwoty przekazujemy w ramach podatku VAT – to aż 418 mln zł w ciągu ostatnich 4 lat! Te pieniądze wspierają utrzymanie polskich szkół, przedszkoli, szpitali i innych ważnych potrzeb Polaków. Tak pokazujemy nasz patriotyzm gospodarczy i jestem pewien, że Polacy bardzo to doceniają

Rafał Brzoska

Fot.: Rafał Brzoska, prezes InPost (mat. prasowe)

Reklama