Somersby stawia na piwa bezalkoholowe. Marka przedstawia kolejną nowość

Somersby stawia na piwa bezalkoholowe. Marka przedstawia kolejną nowość

Somersby prezentują kolejną nowość na sezon 2022. Do bezalkoholowych piw dołącza Somersby Passion fruit & Orange 0,0%. To orzeźwiające połączenie słodkiej marakui z nutą kwaśnej pomarańczy.

Kategoria piw bezalkoholowych dynamicznie rozwija się w Polsce, obecnie posiada już ponad 6,5% udziału w rynku piwa. Nic dziwnego, że marka Somersby zdecydowała się na wprowadzenie kolejnej, już trzeciej, bezalkoholowej nowości. Mowa o Somersby Passion fruit & Orange 0,0%.

Nowe smaki Somersby - mocno stawia na warianty bezalkoholowe

Somersby jest jedną z największych w Polsce marek w segmencie bezalkoholowych piw smakowych, która wciąż zwiększa popularność wśród konsumentów. Aż trzy z czterech nowości wprowadzonych w tym sezonie przez markę to warianty bezalkoholowe.

Segment piw smakowych 0,0% rośnie dynamicznie rok do roku o 20%[1], Piwa 0,0%  są już oddzielną kategorią, której udział w całym rynku piwa wyniósł 6,6% w 2021 r. w porównaniu do 5,7% w 2020, a sprzedaż osiągnęła poziom 1.173 mld zł[2]. Warianty Somersby 0,0% napędzają wzrost kategorii, ponieważ rosną ponad 2 razy szybciej niż kategoria piw smakowych 0,0%[3].

Nowe Somersby bezalkoholowe - Passion fruit & Orange 0,0%

Somersby Passion fruit & Orange 0,0% to orzeźwiające połączenie smaku egzotycznej marakui z lubianym przez Polaków smakiem pomarańczy. To również pierwszy wariant bezalkoholowy, który powstał na bazie wersji alkoholowej, popularnej wśród polskich konsumentów. Opakowanie ma widoczną informację, że to  „nowość” oraz elementy w kolorze niebieskim wskazujące, że to wariant 0,0%. Nowość od Somersby najlepiej smakuje schłodzona, podawana z kostkami lodu. Passion friut & Orange 0.0% to ciekawy sposób na ochłodę w ciepłe dni.

Somersby Passion fruit & Orange 0,0% to już trzeci bezalkoholowy smak wprowadzony na ten sezon, a piąty w  portfolio 0,0% marki Somersby. Popularność piw smakowych i bezalkoholowych dynamicznie rośnie. Liczymy, że również nasze nowe propozycje zyskają swoich fanów i wspólnie rozpoczniemy wiosenno-letni sezon – mówi Kamil Wójcik, starszy specjalista ds. marketingu Somersby.

Gdzie kupić Somersby Passion fruit & Orange 0.0%?

Nowy smak można znaleźć w lodówkach z piwem oraz lodówkach obok innych wariantów piw bezalkoholowych i smakowych z oferty Carlsberg Polska. Somersby Passion fruit & Orange 0,0% jest dostępny w bezzwrotnych butelkach o poj. 0,4 l w sieci sklepów Żabka.


[1] Dane wewnętrzne Carlsberg Polska, Total Poland, YTD DECEMBER 2021.

[2] Źródło: NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Beer), sprzedaż wartościowa i wolumenowa, skumulowane okresy: I - XII 2020, I - XII 2021,  kategoria: Piwo.

[3] Dane wewnętrzne Carlsberg Polska, Total Poland, YTD DECEMBER 2021.

 

Reklama