Wina na Wielkanoc w Lidlu. Dyskonter przygotował specjalną ofertę

Wina na Wielkanoc w Lidlu. Dyskonter przygotował specjalną ofertę

Oferta produktów z najnowszego katalogu wiosennego Winnicy Lidla już zagościła na sklepowych półkach. Wybór produktów jest bardzo różnorodny. Tej wiosny sieć postawiła na Nowy Świat, Europę Środkową, jak i propozycje z Włoch, Francji i Niemiec. Nie zabraknie także polskiego akcentu. Oferta obowiązuje od początku miesiąca do 16.04 lub do wyczerpania zapasów.

Wina z Nowego Świata

Nowy Świat zdobywa globalnie coraz większe zainteresowanie konsumentów. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej propozycji m.in. z Nowej Zelandii, Australii lub Chile.

Przedstawicielem tego ostatniego regionu jest Cabernet Sauvignon, Cigar Box (34,99 zł/0,75 l/1 but.). To ciężkie, czerwone wino powstało z gron Cabernet Sauvignon uprawianych na słonecznych winnicach w Chile. W wyglądzie trunek zwraca uwagę ciemną rubinową barwą. Po chwili napowietrzania, w kieliszku rozpoznać można aromaty śliwki, wiśni, czarnej porzeczki, jeżyn, korzennych przypraw i tytoniu. Wino zdobyło uznanie krytyków oraz rekomendację sommelierów. Można je łączyć z dziczyzną, wołowiną lub serami – np. ze szwajcarskim Gruyère (9,51 zł/ 100 g).

Cabernet Sauvignon, Cigar Box w cenie 34,99 zł (mat. prasowe)

Kolejna propozycja z Chile to Chardonnay „Bicicleta”, Cono Sur (27,99 zł/0,75 l/1 but., przy zakupie 2 butelek 23,99 zł/0,75/1 but.). Jest to młode, wytrawne wino z odmiany Chardonnay. W bukiecie rozpoznać można akcenty ananasa, brzoskwini, gruszki, mango, skórki grejpfruta, imbiru i kwiatów lipy. Producent określa smak wina jako wytrawny, jednak poprzez wyczuwalny posmak słodyczy i charakter aromatów, trunek z powodzeniem sprosta gustom osób lubujących się w winach półwytrawnych.

Chardonnay „Bicicleta”, Cono Sur poza promocją w cenie 27,99 zł (mat. prasowe)

Kolejna rekomendowana przez sommeliera propozycja to węgierski Tokaji Szamorodni Édes „Amethyst” (19,99 zł/0,5 l/1 but.). Słodki Tokaj został wyprodukowany z winogron częściowo pokrytych szlachetną pleśnią. W bukiecie trunku można wyraźnie rozpoznać aromaty takie jak: dojrzałe jabłko, suszona morela, orzechy laskowe i włoskie, słodka śmietanka, toffi i przypieczona skórka chleba. Wino to stanowi wyborną kompozycję smakową z sernikiem, szarlotką, jak również z sałatkami przyprawionymi imbirem, curry lub szafranem. Doskonale smakuje także z niemieckim serem z orzechami (6,66 zł/ 100 g).

Tokaji Szamorodni Édes „Amethyst” w cenie 19,99 zł (mat. prasowe)

Wielkanocna oferta win obowiązuje we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska od początku miesiąca do 16.04 lub do wyczerpania zapasów.


Fot.: stock.adobe.com/volff

Reklama