Stokrotka zwiększa liczbę sklepów i otwiera nowe centrum dystrybucyjne

Stokrotka zwiększa liczbę sklepów i otwiera nowe centrum dystrybucyjne

Stokrotka, w odpowiedzi na potrzeby, rozwija swoją logistykę. Sieć właśnie otworzyła nowe centrum dystrybucyjne w Teresinie na terenie Mazowsza. Magazyn zaopatruje już około 400 sklepów Stokrotka.

W 2021 roku Stokrotka zwiększyła się o 102 sklepy. Plany na bieżący rok są jeszcze ambitniejsze. W związku z dynamicznym rozwojem, sieć rozbudowuje logistykę. Miejsce dotychczasowego magazynu, zajmie nowy, większy obiekt. 

Nowy magazyn Stokrotki odpowiedzią na dynamiczny rozwój sieci

Zlokalizowany w województwie mazowieckim nowy magazyn zastąpi dotychczasowe centrum dystrybucyjne sieci. Jest on większy od swojego poprzednika, zajmuje ponad 34 tys. mkw. powierzchni. Centrum zaopatruje w artykuły spożywcze około 400 sklepów Stokrotka.

Jak informuje firma, inwestycja w rozbudowę systemu logistycznego związana jest z dynamicznym rozwojem sieci i zaplanowanymi na najbliższe lata otwarciami sklepów. Nowe centrum dystrybucyjne, poza zaopatrywanymi obecnie ok. 400 sklepami, będzie także wspierać nowo otwierane placówki, których w tym roku będzie około 150.

W 2021 roku otworzyliśmy 102 Stokrotki, dzięki czemu na koniec roku w całym kraju można było zrobić zakupy w ponad 800 naszych sklepach. W tym roku planujemy jeszcze przyspieszyć rozwój sieci i dołączyć do niej około 150 nowych Stokrotek. Dzięki efektywnemu systemowi logistyki, którego elementem jest nowe centrum dystrybucyjne, możemy planować dalszy rozwój. Skuteczność tego elementu jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ zapewnia on naszym klientom stały dostęp do świeżych produktów, na które kładziemy w naszej ofercie szczególny nacisk.

Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki

Tysiące palet każdego dnia

Zwiększenie powierzchni magazynowej sprawiło, że codziennie z centrum w Teresinie będzie wyjeżdżać do sklepów około trzech tysięcy palet z produktami. Stworzone oddzielne doki do przyjęć i załadunku towarów pozwolą uzyskać lepszą optymalizację tych procesów.

Na efektywność działań logistycznych wpływ będzie miał również wdrażany system voice picking – kompletacji głosowej za pomocą komunikatów kierowanych do pracowników. Wykorzystanie systemu opartego na zautomatyzowanej komunikacji werbalnej z pracownikami pozwoli przyśpieszyć proces kompletacji zamówień i zminimalizować ryzyko wystąpienia pomyłek.

Centrum zostało zaprojektowane również z myślą o ograniczeniu wpływu na środowisko. W hali i biurach zainstalowano ledowe oświetlenie, a zastosowany system chłodniczy działa całkowicie w oparciu o wykorzystanie naturalnych gazów.

W nowym centrum dystrybucyjnym zatrudnionych jest około 500 osób. Obecnie Stokrotka posiada trzy duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Teresinie, w Psarach w województwie śląskim i w Lublinie.

Reklama