Stokrotka, w odpowiedzi na potrzeby, rozwija swoją logistykę. Sieć właśnie otworzyła nowe centrum dystrybucyjne w Teresinie na terenie Mazowsza. Magazyn zaopatruje już około 400 sklepów Stokrotka.
W 2021 roku Stokrotka zwiększyła się o 102 sklepy. Plany na bieżący rok są jeszcze ambitniejsze. W związku z dynamicznym rozwojem, sieć rozbudowuje logistykę. Miejsce dotychczasowego magazynu, zajmie nowy, większy obiekt.
Nowy magazyn Stokrotki odpowiedzią na dynamiczny rozwój sieci
Zlokalizowany w województwie mazowieckim nowy magazyn zastąpi dotychczasowe centrum dystrybucyjne sieci. Jest on większy od swojego poprzednika, zajmuje ponad 34 tys. mkw. powierzchni. Centrum zaopatruje w artykuły spożywcze około 400 sklepów Stokrotka.
Jak informuje firma, inwestycja w rozbudowę systemu logistycznego związana jest z dynamicznym rozwojem sieci i zaplanowanymi na najbliższe lata otwarciami sklepów. Nowe centrum dystrybucyjne, poza zaopatrywanymi obecnie ok. 400 sklepami, będzie także wspierać nowo otwierane placówki, których w tym roku będzie około 150.
Tysiące palet każdego dnia
Zwiększenie powierzchni magazynowej sprawiło, że codziennie z centrum w Teresinie będzie wyjeżdżać do sklepów około trzech tysięcy palet z produktami. Stworzone oddzielne doki do przyjęć i załadunku towarów pozwolą uzyskać lepszą optymalizację tych procesów.
Na efektywność działań logistycznych wpływ będzie miał również wdrażany system voice picking – kompletacji głosowej za pomocą komunikatów kierowanych do pracowników. Wykorzystanie systemu opartego na zautomatyzowanej komunikacji werbalnej z pracownikami pozwoli przyśpieszyć proces kompletacji zamówień i zminimalizować ryzyko wystąpienia pomyłek.
Centrum zostało zaprojektowane również z myślą o ograniczeniu wpływu na środowisko. W hali i biurach zainstalowano ledowe oświetlenie, a zastosowany system chłodniczy działa całkowicie w oparciu o wykorzystanie naturalnych gazów.
W nowym centrum dystrybucyjnym zatrudnionych jest około 500 osób. Obecnie Stokrotka posiada trzy duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Teresinie, w Psarach w województwie śląskim i w Lublinie.