Mokate i Kubara ze strategicznym partnerstwem. Celem zagraniczna ekspansja

Mokate i Kubara ze strategicznym partnerstwem. Celem zagraniczna ekspansja

Mokate i Kubara nawiązały strategiczne partnerstwo. Firmy łączy wiele wspólnego – obie rozpoczęły działalność w latach 90. jako rodzinne przedsiębiorstwa. W rezultacie Mokate nabędzie 50% udziałów w spółce Kubara.

Rozmowy prowadzone przez właścicieli obu firm zadecydowały o strategicznym partnerstwie pomiędzy rodzinnymi spółkami Mokate oraz Kubara. W rezultacie, po uzyskaniu zgody UOKiK, Mokate nabędzie 50% udziałów w firmie Kubara, która od lat z powodzeniem rozwija się w segmencie produktów naturalnych i wegetariańskich.

Co przyniesie współpraca?

Kubara to rodzinna firma z Częstochowy, która od lat 90-tych produkuje naturalne produkty śniadaniowe i przekąski. Od 2019 roku firma rozwija również portfolio roślinnych zamienników mięsa, które cieszą się rosnącą popularnością i zaufaniem klientów. Celem współpracy jest rozszerzenie dostępności produktów Kubara na zagranicznych rynkach i dalszy dynamiczny rozwój spółki. 

Mokate od lat odnosi sukcesy na rynkach zagranicznych, eksportując swoje produkty do ponad 70 państw na świecie. Potencjał spółki Kubara i bogate doświadczenie Mokate pozwoli skutecznie wesprzeć częstochowską firmę w zagranicznej ekspansji. Wsparcie ze strony Mokate, to również wzmocnienie inwestycyjne dynamicznie rozwijającej się firmy.

Synergia rodzinnych przedsiębiorstw

Firmy mają ze sobą wiele wspólnego. Obie rozpoczęły swoje działania w latach 90-tych jako rodzinne przedsiębiorstwa. W obu przypadkach kieruje nimi już drugie pokolenie, które pozostało wierne rodzinnym wartościom i połączyło je z kreatywnością i innowacyjnym podejściem do swoich produktów.

Po transakcji, firma Kubara nadal będzie tworzyła produkty zgodnie z tymi samymi założeniami, którymi kieruje się od 1993 roku - bez sztucznych dodatków, pełne wartości odżywczych, pyszne i naturalne, a w zarządzie spółki pozostaną członkowie rodziny Kubara.


Fot. mat. redakcji