Niemiecka EDEKA wsparła finansowo Biedronkę. Chodzi o pomoc uchodźcom

Niemiecka EDEKA wsparła finansowo Biedronkę. Chodzi o pomoc uchodźcom

EDEKA, wiodąca sieć handlowa w Niemczech, przekazała Biedronce darowiznę w kwocie ok. 3,5 mln zł. Celem wsparcia jest rozszerzenie programu kartkowego dla uchodźców z Ukrainy. 

Fundacja EDEKA, która należy do znanej w Niemczech sieci handlowej EDEKA, przekazała polskiej Fundacji Biedronka darowiznę w kwocie opiewającą na kwotę 750 tys. euro. Celem wsparcia jest rozszerzenie programu kartkowego dla uchodźców z Ukrainy. "Wspólna inicjatywa to wyraz wyjątkowego partnerstwa pomiędzy wiodącymi sieciami handlowymi z Polski i Niemiec" – pisze w komunikacie Biedronka.

Pomoc Fundacji EDEKA jest dla nas niezwykle ważna. To kolejna uznana firma, która zdecydowała się wesprzeć działania pomocowe Fundacji Biedronki i przekazać darowiznę na program dla uchodźców. Tym samym łączna kwota, którą dysponuje Fundacja Biedronki na pomoc uchodźcom, wynosi ok. 23 milionów złotych.

Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki  

Program kartkowy dla ukraińskich uchodźców w Biedronce

Założeniem programu jest przekazanie uchodźcom karty na zakupy do sklepu Biedronka zasilanej kwotą 300 złotych przez trzy kolejne miesiące. Karty będą otrzymywać uchodźcy w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Oprócz kart (i od nich odrębnie) Fundacja Biedronki będzie przekazywać uchodźcom również jednorazowe eKody na zakupy o wartości 50 złotych.

Szczytną akcję wesprze darowizna od Grupy EDEKA – wiodącego niemieckiego detalisty spożywczego, który posiada ok. 7 tys. sklepów pod szyldem EDEKA w Niemczech oraz ok. 5 tys. sklepów Netto Marken-Discount.

 

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni sytuacją w Ukrainie. Dlatego cieszymy się, że nasza darowizna dla Fundacji Biedronki pozwoli szybko, lokalnie i bez zbędnej biurokracji wesprzeć uchodźców.

Markus Mosa, CEO EDEKA Group

Fot. mat. prasowe (EDEKA)

Reklama