Torby "Niesiemy pomoc" z POLOmarket przyniosły już 100 tys. zł wsparcia

Torby "Niesiemy pomoc" z POLOmarket przyniosły już 100 tys. zł wsparcia

POLOmarket uruchomił 9 marca akcję sprzedaży specjalnych toreb zakupowych "Niesiemy pomoc". Zaledwie po 9 dniach trwania akcji, sieć zebrała już 100 tys. zł, które zostały przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej na cel akcji „SOS Ukraina”. Spółka planuje docelowo przekazać w ten sposób PAH blisko pół miliona złotych.

Torba "Niesiemy pomoc"

Torby ze specjalnym oznaczeniem „Niesiemy pomoc” w języku polskim oraz ukraińskim dostępne są w sprzedaży we wszystkich sklepach POLOmarket od tygodnia. Torbę można nabyć w cenie 2 zł, a cały dochód z ich sprzedaży jest przekazywany Polskiej Akcji Humanitarnej na cel specjalnej inicjatywy „SOS Ukraina”.

Akcja „Niesiemy pomoc” jest szeroko komunikowana. Sieć stara się w ten sposób od pierwszego dnia zachęcać swoich klientów do zakupu specjalnych toreb. Akcja trwa, a sieć zamierza sukcesywnie zasilać konto PAH kolejnymi zebranymi w ten sposób środkami.

POLOmarket na pomoc Ukrainie

Wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej to nie jedyne działania, jakie POLOmarket podejmuje na rzecz Ukrainy. Sieć organizuje zbiórki artykułów spożywczych pierwszej potrzeby, środków higienicznych oraz artykułów szkolnych w swoich centrach logistycznych oraz sklepach. Pomoc jest wysyłana Fundacji Polsat Dzieciom Ukrainy, która ma pod swoją opieką uchodźców z Ukrainy, w tym kilkusetosobową grupę podopiecznych z ukraińskich domów dziecka.

Warto też przypomnieć, że już w pierwszych dniach konfliktu zbrojnego Zarząd sieci podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży produktów pochodzących z Rosji oraz Białorusi. Firma przygotowała również pakiet pomocy kierowanej bezpośrednio do pracowników. Wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności przeprowadziła też w wybranych sklepach zbiórki produktów spożywczych.


Foto: mat. prasowe