Powstaje pierwsza w Polsce wegańska lada tradycyjna w hipermarkecie

Powstaje pierwsza w Polsce wegańska lada tradycyjna w hipermarkecie

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Mięsa sieć Carrefour we współpracy z marką Bezmięsny uruchomi pierwsze w Polsce bezmięsne lady, zapewniające szeroki wybór wegańskich zamienników mięsa na wagę.

Od 18 marca klienci warszawskiej Galerii Mokotów będą mogli przy stanowisku z obsługą skorzystać z oferty Bezmięsnego oraz nabyć wegańskie zamienniki sera i produkty garmażeryjne. Między 18 i 19 marca obowiązywać będzie również promocja na produkty Bezmięsnego w wybranych sklepach Carrefour w całej Polsce.

Pierwsze stoiska wegańskie 

Carrefour Polska rozwija inicjatywę, którą rozpoczął francuski oddział sieci – w lutym bieżącego roku we francuskich sklepach Carrefour uruchomiono pierwsze stoiska z czterema wegańskimi zamiennikami mięsa.

Już 18 marca w warszawskiej Galerii Mokotów zostanie otwarte stanowisko, na którym po raz pierwszy w Polsce w handlu wielkopowierzchniowym będzie można kupić na wagę roślinne zamienniki mięsa popularnej marki Bezmięsny. W ofercie lady chłodniczej na stałe znajdzie się 20 produktów bezmięsnych na wagę – poza zamiennikami wędlin klienci będą mogli zamówić wegańskie zamienniki sera oraz produkty garmażeryjne takie jak choćby pasztety czy pierogi.

"Bezmięsna Lada to przełomowy krok dla rozwoju całego segmentu roślinnych zamienników mięsa w Polsce" – przyznaje współzałożyciel Bezmięsnego, Igor Sadurski.

 Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, że w tegoroczny Dzień Bez Mięsa wiele osób będzie miało okazję spróbować zamienników mięsa po raz pierwszy i że to właśnie Bezmięsny zapewni te pierwsze, dobre doświadczenia, do złudzenia przypominając obcowanie z klasycznymi mięsnymi wędlinami. Wierzymy, że każde ograniczenie mięsa ma znaczenie, a dzięki współpracy z siecią Carrefour podjęcie takiego kroku stanie się jeszcze łatwiejsze. To właśnie zwiększanie dostępności polskich, jakościowych zamienników mięsa jest główną misją naszej firmy, dlatego ten projekt sprawia nam mnóstwo satysfakcji.

Igor Sadurski, współzałożyciel i członek zarządu Bezmięsnego

Jak informuje Sylwester Mroczek, Manager Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych Carrefour Polska, Bezmięsna Lada zostanie udostępniona w dedykowanej strefie BIO w sklepie Carrefour.

Nowy koncept pomoże klientom w ograniczaniu marnowania żywności, bo będą mogli zakupić dokładnie taką ilość produktu, jaka jest im potrzebna. Dodatkowo, jak zauważa Sylwester Mroczek, "produkty na wagę mają niższą cenę niż te oferowane w opakowaniach, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie mogło spróbować nagradzanych wegańskich smaków".

Bezmięsne wędliny na wagę

W ofercie Carrefoura pojawi się sześć roślinnych zamienników wędlin od Bezmięsnego dostępnych na wagę: Bezmięsne Pepperoni, Bezmięsna Szynka Czosnkowa, Bezmięsne Salami, Bezmięsna Suszona, Bezmięsne Salami Picante oraz Bezmięsne Chorizo. Każda pozycja charakteryzuje się wysoką zawartością białka (od 21 do 28 g na 100g produktu) i błonnika, przy jednocześnie niskiej zawartości tłuszczu.

Bezmięsne wędliny nie zawierają wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników, konserwantów ani oleju palmowego. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników odzwierzęcych, ale można je wykorzystywać w kuchni tak samo jak mięso, czyli smażyć, grillować, piec, mrozić oraz spożywać na surowo. Dwie wędliny z oferty, Bezmięsna Szynka Czosnkowa i Bezmięsne Salami, znalazły się na podium Plebiscytu na Roślinny Produkt Roku kampanii RoślinnieJemy w 2020 i 2022 roku.

Weekend wegańskich smaków

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Mięsa w ponad dwustu hipermarketach i supermarketach Carrefour w całej Polsce zostanie wprowadzona weekendowa promocja -20% na cały asortyment pakowanych produktów Bezmięsnego.

Z oferty będzie można skorzystać w sklepach własnych sieci m.in. w Bełchatowie, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Bolesławcu, Bydgoszczy, Bytomiu, Gdańsku, Gnieźnie, Jastrzębiu-Zdroju, Kaliszu, Katowicach, Kłodzku, Lublinie, Łodzi, Olkuszu, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie Sandomierzu Siedlcach, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze.


Źródło: inf. prasowa
Foto: mat. prasowe

Reklama