MAGO ze wsparciem dla ukraińskich uchodźców i swoich pracowników w Kijowie

MAGO ze wsparciem dla ukraińskich uchodźców i swoich pracowników w Kijowie

MAGO S.A. angażuje się w wielowymiarową pomoc dla uchodźców oraz swoich pracowników w Kijowie już od pierwszych dni rosyjskiej inwazji. Tylko dzisiaj firma dostarczyła pralkę, lodówkę oraz małe AGD do Gminnego Centrum Pomocy Ukrainie w Nadarzynie oraz wyposażyła jego magazyn w systemy regałowe MAGO.

"W skład naszej firmowej rodziny wchodzi oddział MAGO UKRAINA, z siedzibą w Kijowie, dlatego w szczególny sposób czujemy więź i solidarność z narodem ukraińskim" – pisze firma i aktywnie angażuje się w pomoc. MAGO koncentruje się na wsparciu czterech podmiotów: swoich ukraińskich pracowników i ich rodzin, Gminnego Centrum Pomocy Ukrainie w Nadarzynie, Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Ośrodka dla Uchodźców w Warszawie.

Pomoc dla pracowników w Kijowie

Firma przygotowała specjalny program pomocowy dla pracowników oddziału MAGO w Kijowie oraz ich rodzin. Przede wszystkim mają oni zagwarantowane wynagrodzenie przez najbliższych kilka miesięcy.

Ponadto osoby, które zdecydują się na relokację do Polski będą mogły podjąć pracę w Centrali MAGO S.A. w Ruśćcu. Firma pomaga zarówno w transporcie do Polski, jak i zakwaterowaniu oraz zapewnieniu opieki medycznej, znalezieniu szkół, przedszkoli oraz pracy poza naszą organizacją.

Dodatkowo MAGO prowadzi również zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby oraz zapewnia wsparcie finansowe. "Robimy niezbędne zakupy spożywczo-przemysłowe. Nasze wsparcie ma charakter długoterminowy" – pisze firma.

Regały MAGO dla Gminnego Centrum Pomocy Ukrainie w Nadarzynie 

Firma wyposażyła kolejny już magazyn gminnej jednostki pomocowej w swoje systemy regałowe oraz metalowe kosze. Dzięki temu wolontariusze mogą sprawnie segregować przynoszone przez mieszkańców gminy Nadarzyn dary. Poukładane na półkach ubrania, żywność oraz chemia domowa i środki higieny można bez problemu zlokalizować i przekazać potrzebującym osobom.

Wsparcie Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej

MAGO przekazało na konto PCPM darowiznę finansową, zaś do magazynu firma zawiozła śpiwory i karimaty, które zostały dostarczone do namiotów, w których uchodźcy, oczekujący na przejście przez granicę, spędzają noc.

Ośrodek dla Uchodźców w Warszawie przy ul. Wilczej 50/52

Pracownicy, na czele z prezesem MAGO, Januszem Cieplińskim, zaangażowali się w uruchomienie ośrodka dla uchodźców przy ulicy Wilczej 50/52 w Warszawie, w którym dach nad głową znalazło 160 osób. Głównie matki z dziećmi oraz starsze kobiety. Firma wzięła na siebie m.in, zakup niezbędnych materiałów budowlanych, sfinansowanie wyposażenia kuchennego,

Pracownicy oraz prezes wzięli także udział w pracach przygotowawczo-remontowych: malowaniu ścian, budowie kącika dla dzieci, sprzątaniu i wszystkich innych czynnościach, koniecznych do przyjęcia obywateli Ukrainy.

Pracownicy zaangażowani w pomoc

Liczna grupa pracowników MAGO S.A gości też w swoich domach ukraińskie rodziny. "Pomagamy jak tylko możemy. Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą, a nasze myśli i serca są przy naszych pracownikach i całej społeczności ukraińskiej, która musi mierzyć się z konsekwencjami zbrojnej napaści na swój kraj" – pisze firma MAGO.


Foto: mat. prasowe (mago.com)