Grupa Muszkieterów łączy siły z PAH. Trwają akcje pomocowe

Grupa Muszkieterów łączy siły z PAH. Trwają akcje pomocowe

Grupa Muszkieterów postanowiła działać ramię w ramię z Polską Akcją Humanitarną na rzecz wsparcia Ukrainy. Muszkieterowie pomagają potrzebującym w porozumieniu z PAH, by niezbędna pomoc trafiła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

W akcję zaangażowane są zarówno sieci Intermarché i Bricomarché, jak również Fundacja Muszkieterów. Łączna wartość przekazanych w pierwszym etapie produktów i środków wyniesie ponad milion złotych. 

Dodatkowo, spółka IMMO Muszkieterowie, zajmująca się ekspansją sieci oraz zarządzaniem nieruchomościami Grupy, jest gotowa do podjęcia rozmów z władzami gmin i samorządów oraz organizacjami humanitarnymi celem nieodpłatnego tymczasowego udostępnienia wolnych budynków znajdujących się w wielu regionach Polski, aby nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Solidarność jest wpisana w DNA Grupy Muszkieterów

Poza licznymi akcjami podjętymi już w pierwszych dniach kryzysu przez właścicieli sklepów na poziomie lokalnym, Centrala Grupy również uruchamia swoje wsparcie na rzecz Ukrainy i jej obywateli, łącząc siły z Polską Akcją Humanitarną. Grupa będzie działać na czterech poziomach, angażując do pomocy sieci handlowe Intermarché i Bricomarché, Fundację Muszkieterów oraz spółkę IMMO Muszkieterowie odpowiedzialną za rozwój sieci.

Pomoc dla Ukrainy (mat. prasowe)

Fundacja Muszkieterów, zaangażowana społecznie już od 20 lat, rozpoczyna szeroką zbiórkę środków finansowych, korzystając z pomocy blisko 400 supermarketów zrzeszonych w Grupie. Informacje o działaniach klienci uzyskają na stronach internetowych Intermarché, Bricomarché i Grupy Muszkieterów, a także za pomocą innych nośników komunikacyjnych (np. aplikacji mobilnych), które będą na te strony kierować.

Po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, Centrala Intermarché przekaże produkty o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych, w tym środki higieny osobistej oraz artykuły z kategorii dziecięcej. Ponadto centrala Bricomarché w pierwszej turze przeznaczy na rzecz Ukrainy milion złotych, który przekazany zostanie Fundacji Muszkieterów, pilotującej rozdysponowanie zbieranych środków. Grupa planuje kontynuację działań pomocowych.


Źródło: inf. prasowa