Fundacja Biedronki zapewnia bezpłatny nocleg uchodźcom z Ukrainy

Fundacja Biedronki zapewnia bezpłatny nocleg uchodźcom z Ukrainy

Główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins (SFMS) podjął decyzję o zwiększeniu środków na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy o dodatkowe 12 milionów złotych. Dzięki temu Fundacja Biedronki rozpocznie nowy program wsparcia dla osób uciekających przed wojną.

Inicjatywa organizowana przez Fundację Biedronki ma na celu zapewnienie i opłacenie noclegu dla najbardziej potrzebujących uchodźców, którzy nie mogą liczyć na pomoc znajomych lub rodziny. Łącznie Grupa Jeronimo Martins, poprzez Fundację Biedronki i Biedronkę, zadeklarowała pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy w wysokości ponad 46 milionów złotych.

Bezpłatny nocleg dla uchodźców wojennych

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Fundacja Biedronki rozpoczyna nowy program pomocy, który ma się koncentrować na zapewnieniu najbardziej potrzebującym uchodźcom bezpłatnych noclegów. Otrzymają oni możliwość skorzystania z tymczasowego bezpłatnego pobytu w wybranych hotelach, pensjonatach i ośrodkach noclegowych w Polsce.

Obecnie pilną potrzebą jest zapewnienie uchodźcom dachu nad głową, szczególnie w początkowym i zapewne najtrudniejszym okresie po przybyciu do Polski. Dlatego właśnie to dodatkowe wsparcie od głównego udziałowca Jeronimo Martins jest tak ważne, ponieważ pozwala nam rozszerzyć nasze działania poza pomoc żywnościową i uruchomić ten program.

Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki

Pomoc będzie udzielana za pośrednictwem organizacji pracujących bezpośrednio przy wsparciu przyjeżdżających do Polski uchodźców. Program jest skierowany do osób, które szukają schronienia z powodu wojny w Ukrainie i nie mogą liczyć na krewnych czy znajomych.

Finansowe wsparcie od grupy Jeronimo Martins

Dzięki zaangażowaniu grupy Jeronimo Martins, Biedronki, Fundacji Biedronki i SFMS (głównego udziałowca Jeronimo Martins) wspólnie zadeklarowana kwota pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy wynosi ponad 46 milionów złotych:

  • 5 mln zł – kwota przeznaczona przez Fundację Biedronki na program kart przedpłaconych i bonów na zakupy do sieci sklepów Biedronka;
  • 5 mln zł – wartość darowizn rzeczowych ze strony Biedronki na rzecz organizacji pomocowych wspierających uchodźców;
  • 5 mln euro, czyli ok. 24 miliony złotych – kwota przeznaczona przez Biedronkę na rzecz organizacji aktywnie wspierających uchodźców: Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Polska Akcja Humanitarna, Polska Misja Medyczna, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
  • 2,5 mln euro, czyli ok. 12 milionów złotych – dodatkowe środki głównego udziałowca Jeronimo Martins (SFMS) dla Fundacji Biedronki na program zapewniający bezpłatne noclegi dla uchodźców.

Źródło: inf. prasowa
Foto: mat. prasowe

Reklama