Modern Expo: „Organizujemy pomoc na wszelkie sposoby”

Modern Expo: „Organizujemy pomoc na wszelkie sposoby”

Inwazja Rosji na Ukrainę zmobilizowała wiele polskich przedsiębiorstw do działania. Firma Moder Expo, która szczególnie związana jest ze wschodnim sąsiadem, gdyż jej zakład znajduje się w Łucku, natychmiast zaczęła nieść pomoc. Mimo zachwiania niektórych procesów logistycznych producent nie zawiesza działalności handlowej i nieustannie angażuje się w działania pomocowe.

Od czwartku w trybie 24-godzinnym organizujemy pomoc na wszelkie sposoby, zapewniając dach nad głową dla rodzin, odbierając grupy uchodźców z granicy, a nawet uruchamiając tymczasowe przedszkole dla dzieci. 

Modern Expo

Reaktywacja inicjatywy "Razem z Ukrainą"

Firma Modern Expo w 2015 roku, po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską, zawiązała inicjatywę "Razem z Ukrainą". Została ona wsparta nie tylko przez regionalne władze samorządowe, ale także lubelskie uczelnie, fundacje i organizacje pozarządowe. "Wówczas udało się zrealizować ogromną pomoc" – przyznaje Modern Expo. Obecnie nadszedł czas na reaktywację projektu.

We wtorek błyskawicznie reaktywowaliśmy ten projekt i koncentrujemy się na konkretnej pomocy materialnej. Obecnie to choćby zbiórki na odzież militarną i środki medyczne. Zapraszam na stronę https://www.razemzukraina.com. Działamy nie tylko jako zespół Modern Expo, ale cały czas dołączają do nas rzesze wolontariuszy. Skala działań jest ogromna. Firma jest podzielona de facto na dwa zespoły. Jeden koncentruje się na pomocy humanitarnej, a drugi na utrzymaniu procesów biznesowych. Ten drugi zespół jest w ciągłym kontakcie z naszymi klientami, tworzy harmonogramy dostaw i rozwiązuje bieżące problemy. W kontekście handlowym mamy opracowane różne scenariusze wypadków i na bieżąco dostosowujemy działania do sytuacji. 

Modern Expo

Modern Expo: "Jesteśmy twardym zawodnikiem i niełatwo nas złamać"

Jeden z zakładów firmy Modern Expo znajduje się Łucku, zlokalizowanym na terenie Ukrainy. Jak informuje Grupa, mimo zewnętrznych przeszkód, procesy produkcyjne i logistyczne są utrzymane, a firma skupia się na stworzeniu jak najlepszych warunków pobytu dla pracowników, którzy zdecydowali się szukać schronienia w Polsce.

W historii Modern Expo stawialiśmy już czoła różnym kryzysom. Choćby właśnie w roku 2015 i wspomnianej aneksji Krymu. Obecna sytuacja jest oczywiście daleko trudniejsza i bardziej dramatyczna, ale jesteśmy twardym zawodnikiem i niełatwo nas złamać. Cały czas staramy się utrzymywać procesy produkcyjne i logistyczne, choć oczywiście napotykamy zewnętrze przeszkody. Choćby związane z tym, że część pracowników firmy, a przede wszystkim ich rodzin zdecydowało się szukać schronienia w Polsce, a naszym zadaniem jest stworzyć im jak najlepsze warunki pobytu. Łuck nie jest celem strategicznym dla agresora, ale to w każdej chwili może się zmienić. Działania wojenne dotyczą całej Ukrainy, choć w jej zachodniej części jest względnie spokojnie. Nasz główny zakład produkcyjny pracuje, na szczęście nie ucierpiał w wyniku działań wojennych, choć oczywiście niektóre procesy logistyczne są zachwiane. 

Modern Expo

Foto: Zakład Modern Expo w Łucku (mat. redakcji)

Reklama