ZPPHiU apeluje do przedsiębiorców: "Nie pozostawajmy bierni"

ZPPHiU apeluje do przedsiębiorców: "Nie pozostawajmy bierni"

"Jako Polscy Pracodawcy Handlu i Usług w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę nie możemy pozostać obojętni" – pisze w oświadczeniu zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Grupa zrzeszają około 150 polskich przedsiębiorstw apeluje do wszystkich firm o realne zaangażowanie w pomoc dla Ukrainy.

Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, giną ludzie, rzeczywistość jednego z wolnych europejskich krajów zmieniła się radykalnie z dnia na dzień. Jesteśmy świadkami wydarzeń, których jako naród doświadczaliśmy historycznie i mamy głęboką świadomość, jak ważna jest dziś międzynarodowa solidarność, empatia i zaangażowanie.

Zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług 

Związek zdaje sobie także sprawy z tego, jak obecna sytuacja wpłynie na funkcjonowanie handlu w całej Europie oraz w Polsce. Międzynarodowy system zależności, który tworzą przedsiębiorcy został gwałtownie zakłócony. W związku z tym ZPPHiU liczy się nie tylko z utrudnieniami w prowadzeniu działalności ale ze stratami, których skutki odczujemy już niebawem. "Prowadzenie działalności gospodarczej będzie coraz trudniejsze" – zaznacza Związek.

Najważniejsza jest teraz pomoc

Jednak, jak zaznacza zarząd ZPPHiU, w obliczu ludzkich dramatów i skali potrzeb absolutnym priorytetem jest pomoc humanitarna. Związek apeluje do firm o realne zaangażowanie. "Nie pozostawajmy bierni" – podkreśla. Szczególnie, że potrzeba tej pomocy nie zniknie szybko. "Bądźmy zatem przygotowani na długofalowe zaangażowanie i wysiłek. Bądźmy solidarni na wielu płaszczyznach" – dodaje zarząd Związku.

Polski handel z głębokim przekonaniem wspiera wszelkie przejawy solidarności i pomocy wobec ofiar rosyjskiego ataku. Respektujemy sankcje i dostosujemy się do kolejnych zarządzeń międzynarodowej społeczności sprzeciwiającej się atakowi na Ukrainę.

Zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług 

 

Reklama