Polsko-ukraińskie piwo przeciwko wojnie – NO TO WAR! Kyiv

Polsko-ukraińskie piwo przeciwko wojnie – NO TO WAR! Kyiv

Polsko-ukraińskie piwo Hazy Discovery Kyiv, uwarzone wspólnie przez Browar PINTA z Wieprza i browar ReBrew z okolic Kijowa, pojawi się na rynku jako NO TO WAR! Kyiv i z hasztagiem #StandWithUkraine. Cały dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie przekazany na fundusz pomocowy SOS Ukraina Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wojna przekreśliła dotychczasowe plany

Jeszcze w czwartek 17 lutego br. 4-osobowa ekipa rzemieślniczego browaru ReBrew z okolic Kijowa z radością i nadzieją na pokój warzyła w Wieprzu koło Żywca wspólne piwo z Browarem PINTA. Niestety już tydzień później na stronie sklepu online zamiast oferty ukraińskiego browaru pojawił się napis: „Zachowaj spokój i uwierz w siły zbrojne! Pomóż armii”.

Uwarzone w Polsce piwo Hazy Discovery Kyiv miało mieć 24 marca swoją premierę w Kijowie, ale wojna te plany przekreśliła. "Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele z ReBrew, którzy wrócili na Ukrainę, nadal będą bezpieczni" – mówi Bartek Ociesa, główny piwowar Browaru PINTA, który brał udział w kooperacji z Ukraińcami.

ReBrew to jeden z najlepszych browarów rzemieślniczych na Ukrainie. Kilka lat temu utworzyło go grono profesjonalistów o różnych specjalnościach, których połączyła miłość do dobrego piwa i chęć podniesienia piwnej kultury Ukrainy. Teraz na trudnej drodze do warzenia najlepszych i najciekawszych piw stanęła im wojna. Miasto Browary, w którym działa browar, sąsiaduje z wschodnimi dzielnicami Kijowa i zostało zaatakowane już pierwszego dnia rosyjskiej inwazji.

Premiera piwa NO TO WAR! Kyiv

NO TO WAR! Kyiv trafi do polskich sklepów z piwami rzemieślniczymi tego marca. Swoją oficjalną premierę będzie miało 18 marca w stolicy Łotwy Rydze. Cały dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie przekazany na fundusz pomocowy SOS Ukraina Polskiej Akcji Humanitarnej.

Na odwiedziny Kijowa niestety będziemy musieli poczekać, ale dziś tym kooperacyjnym piwem pokazujemy solidarność z Ukraińcami i wyrażamy protest przeciwko wojnie.

Bartek Ociesa, główny piwowar Browaru PINTA

 

 

Reklama