Francois Nuyts ustępuje z funkcji prezesa Allegro. Spółka szuka następcy

Francois Nuyts ustępuje z funkcji prezesa Allegro. Spółka szuka następcy

Francois Nuyts, po 4 latach na czele Grupy Allegro, ustępuje ze stanowiska. Spółka rozpoczęła już poszukiwania następcy z grupy lub spoza niej. Do czasu wyłonienia nowego prezesa, funkcję tę będzie pełnił Francois Nuyts. 

Rada Dyrektorów Allegro.eu rozpoczyna proces sukcesji prezesa, szukając doskonałego kandydata lub kandydatki z grupy lub spoza niej, podczas gdy Francois Nuyts będzie nadal kierował firmą. Obecny prezes planuje pozostać u steru nawet do końca 2022 roku, aby zapewnić płynne przekazanie funkcji i odpowiednie wdrażanie projektów Allegro.

Pozostaję w pełni zaangażowany w zespół i firmę oraz skupiony na jej planach. Będę też wspomagał proces wyboru i wdrażania kolejnego prezesa, który z pewnością wprowadzi Allegro na nowe wyżyny. Allegro realizuje swój potencjał jako jedna z największych spółek giełdowych w Polsce i szykuje się do rozwoju na arenie międzynarodowej. Daje mi to poczucie niesamowitej dumy z organizacji, którą cały Zespół budował i buduje. Sam proces zmiany na moim stanowisku dopiero się zaczyna, a ja zostaję na miejscu, by wspierać wszystkie przełomowe projekty, które Allegro wdraża.

Francois Nuyts

Francois Nuyts jest prezesem Allegro od sierpnia 2018 roku i w tym czasie z sukcesem pomógł wprowadzić najchętniej odwiedzaną platformę e-commerce w Polsce na warszawską giełdę w ramach największej oferty publicznej w jej historii.

Starania grupy dotyczące ciągłego ulepszania wyboru, ceny i wygody zakupów sprawiły, że stała się ona platformą z 250 milionami ofert od 133 000 sprzedawców, na czym korzysta 13,5 miliona aktywnych kupujących. Jest to przykład doskonałej drogi rozwoju polskiego scale-up’u do międzynarodowego statusu. Allegro przygotowuje się bowiem obecnie do integracji z Grupą Mall i WE|DO, by ugruntować swoją wiodącą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej i nie tylko.

Reklama