Kolejny ruch InPost. Kurierzy nie będą rozwozić paczek w weekend

Kolejny ruch InPost. Kurierzy nie będą rozwozić paczek w weekend

InPost poinformował 17 lutego br. wszystkich klientów czekających na przesyłki o przedłużeniu czasu na odbiór paczek o kolejne 48 godzin. Decyzja wynikała z pogarszających się warunków pogodowych, przed którymi przestrzegały także alerty RCB. Dzisiaj firma postanowiła zadbać także o kurierów. 

W weekend z 19 na 20 lutego br. InPost nie będzie świadczyć usługi dostarczania paczki – poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych prezes firmy, Rafał Brzoska. Zgodnie z zapowiedziami astrologów, podczas najbliższych dwóch dni w kraju możemy spodziewać się silnego wiatru. W związku z tym firma, ze względu na bezpieczeństwo kurierów, zdecydowała o wstrzymaniu usługi paczka w weekend.

Jutro będzie niestety wiało jeszcze bardziej niż wczoraj, dlatego z przykrością muszę powiedzieć, że nie będziemy świadczyć usługi dostarczenie paczki w weekend. Też ze względu na to, żeby nasi kurierzy nie musieli w jutrzejszych trudnych warunkach pogodowych rozwozić paczek. Oczywiście opłaty za paczki w weekend nie będą naliczane. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczać je w poniedziałek z samego rana.

Rafał Brzoska, prezes InPost

InPost w trosce o klientów. Co z kurierami?

17 lutego wszyscy klienci, którzy czekali na przesyłki korportowane przez InPost otrzymali wiadomość SMS o przedłużeniu możliwości odbioru paczek o kolejne 48 godzin. "Zostań w domu, Twoja paczka zaczeka" – napisała w informacji firma. Tym samym InPost zachęcał odbiorców do pozostania w domu w czasie wichury. 

Ruch firmy momentalnie spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony klientów, którzy doceniali troskę o ich zdrowie. Jak się jednak okazuje, nie każda strona chwaliła działania firmy InPost.

Jan Śpiewak opublikował wczoraj na swoim profilu w mediach społecznościowych rozmowę z pracownikiem firmy. Czytamy w niej o sytuacji, w jakiej znajdują się w tym wszyscy kurierzy. "(...) my pracownicy jak zwykle bez żadnej informacji tylko do roboty" – napisał rozmówca Jana Śpiewaka. Zaznaczył też, że dla kurierów jest to "normalny dzień pracy" oraz, że "dla nich [firmy – przp. red.] taka pogoda nie ma znaczenia". 

Zaledwie dzień po tym, 18 lutego, Rafał Brzoska poinformował o wstrzymaniu świadczenia usługi paczka w weekend w dniach 19-20 lutego br. Jak powiedział na nagraniu prezes InPost, przesyłki nie będą dostarczane w tym czasie, ze względu na to, aby kurierzy nie musieli pracować w trudnych warunkach. A według zapowiedzi, w weekend możemy spodziewać się jeszcze silniejszych wichur w kraju.

Reklama