Biedronka rozwija swój system logistyczny. W budowie 17. magazyn sieci

Biedronka rozwija swój system logistyczny. W budowie 17. magazyn sieci

Biedronka poinformowała o kolejnej inwestycji w system logistyczny. Mowa o nowym centrum logistycznym, które powstanie w miejscowości Stawiguda obok Olsztyna. To już 17. magazyn Biedronki. Do końca roku będzie obsługiwał ponad 200 sklepów na północy Polski.

Biedronka z nowym centrum logistycznym

Najnowsze centrum logistyczne zajmie 38 tys. mkw. – to więcej niż 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Magazyn codziennie będzie wysyłać do sklepów sieci Biedronka do 6300 palet. Na wyposażeniu znajdzie się ponad 200 wózków widłowych oraz 175 pojazdów ciężarowych. Na koniec 2022 roku magazyn obsługiwać będzie ponad 200 placówek na północy Polski, głównie w województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

Centrum dystrybucyjne w Stawigudzie będzie wyposażone w rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko, takie jak: chłodnictwo w pełni oparte na wykorzystaniu naturalnych gazów (CO2), czy inteligentny system oświetlenia LED, dopasowujący się do poziomu natężenia naturalnego światła. Na dachu budynku zamontowane zostaną nowoczesne panele fotowoltaiczne.

Nowe centrum logistyczne jednym z największych pracodawców w obszarze

Magazyn w Stawigudzie będzie nie tylko istotnym elementem sieci logistycznej Biedronki, ale wesprze rynek pracy w regionie, w którym bezrobocie sięga 7,5%[1]. Zatrudnienie znajdzie tutaj około 500 osób czyniąc to centrum dystrybucyjne Biedronki jednym z największych pracodawców na tym obszarze.

Płynne i szybkie działanie centrów dystrybucyjnych to istotny element funkcjonowania sieci Biedronka, która z roku na rok działa coraz efektywniej. Dzięki skutecznemu systemowi logistycznemu klienci mają stały dostęp do świeżych produktów. Nowy magazyn w Stawigudzie przyczyni się nie tylko do rozwoju sieci, ale przede wszystkim pozwoli nam na bycie dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności, która będzie mogła liczyć na stabilne warunki pracy w największej sieci handlowej w Polsce.

Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki w sieci Biedronka

Od 10 lutego br. rusza rekrutacja na stanowiska kadry kierowniczej, a na początku marca rozpocznie się proces zatrudniania na stanowiska operacyjne, począwszy od magazynierów, inspektorów ds. administracyjno–magazynowych, specjalistów oraz kontrolerów jakości. Wszystkie dostępne oferty pracy dostępne w sieci Biedronka można znaleźć tutaj.

Zarobki w Biedronce

Magazynier z najmniejszym stażem w nowym centrum logistycznym Biedronki uzyska na nie mniej niż 3950 zł brutto natomiast doświadczenie 3 letnim stażem ma zagwarantowane zarobki wynoszące minimum 4400 zł brutto. Inspektor ds. administracyjno-magazynowych rozpoczynający karierę otrzyma 4500 zł brutto, natomiast osoba doświadczona może liczyć na 4800 zł brutto.

To też może Cię zainteresować:

Pracownicy oprócz pensji zasadniczej mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów, powiększające ich realne wynagrodzenia – magazynier może otrzymać łączne wynagrodzenie do 5810 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych do kwoty 6150 zł brutto.


​[1] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/bezrobotni-zarejestrowani-i-stopa-bezrobocia-stan-w-koncu-grudnia-2021-r-,2,113.html

Reklama