Lidl wprowadza walentynkową ofertę. A w niej sporo winiarskich propozycji

Lidl wprowadza walentynkową ofertę. A w niej sporo winiarskich propozycji

Sieć Lidl Polska przygotowała specjalny wybór winiarskich propozycji na Walentynki. Oferta jest dostępna we wszystkich stacjonarnych sklepach Lidla od poniedziałku, 7.02 do soboty, 19.02 lub do wyczerpania zapasów.

Wino od wieków ma znaczenie symboliczne oraz towarzyszy licznym istotnym okazjom. Jedną z nich jest święto zakochanych. We wszystkich sklepach sieci Lidl klienci znajdą szeroki wybór produktów, w tym ofertę specjalnie dedykowaną Walentynkom.

Walentynkowe propozycje w Lidlu

Klasyczną propozycją jest czerwone, wytrawne wino „Signos” Red Blend (cena promocyjna 19,99 zł/0,75 I/1 but.). To młode, argentyńskie wino cechuje się owocowym bukietem i delikatnym smakiem. Jego właściwości smakowe skłaniają do zestawień z potrawami na bazie wieprzowiny lub kaczki. Wino pasuje również do hamburgerów oraz makaronu z sosem bolońskim.

Najbardziej walentynkową propozycję stanowi z kolei Spätburgunder Rosé (cena promocyjna 14,99 zł/0,75 I/1 but.), które można łatwo zidentyfikować na półce, ponieważ ma etykietę z sercem. To różowe półwytrawne wino z niemieckiego regionu Nahe, najlepiej smakuje schłodzone, podawane w temperaturze 8-10 st. Celsjusza. Należy je serwować z sałatkami, warzywami, drobiem, pizzą lub deserami.

W ofercie Lidl pojawiły się specjalne walentynkowe propozycje, jak czerwone musujące wino Today my name is Queen czy czerwone wytrwane Chianti Riserva, Corte Alle Mura (mat. prasowe)

Najbardziej zaskakującą walentynkową propozycję stanowi Today my name is Queen** (cena z kuponem w aplikacji Lidl Plus 34,99 zł/0,75 I/1 but.). To czerwone, musujące, półsłodkie wino, o delikatnym, owocowym stylu najlepiej smakuje serwowane w temperaturze 10-12 st. Celsjusza. Sommelier poleca łączyć je z kaczką lub z deserami. Wino wyróżnia się również efektowną butelką w metalicznym, złotym kolorze.

Warto także zwrócić uwagę na wybór sommeliera – czerwone, wytrawne Chianti Riserva, Corte Alle Mura (cena promocyjna 19,99 zł/0,75 I/1 but.). Chianti to wino o chronionej nazwie pochodzenia. Produkowane jest w wyznaczonej strefie pomiędzy Sieną a Florencją oraz częściowo w prowincjach Prato, Arezzo, Pistoia i Piza. Chianti cechuje się wyraźną kwasowością, umiarkowanie cierpkimi garbnikami oraz aromatami wiśni i ciemnej śliwki.


Źródło: inf. prasowa

Reklama