Fundusz inwestycyjny Zago Capital I rozpoczyna współpracę z Casbeg

Fundusz inwestycyjny Zago Capital I rozpoczyna współpracę z Casbeg

Fundusz inwestycyjny Zago Capital I, który planuje duże inwestycje w polskie e-sklepy, nawiązał współpracę ze spółką Casbeg, firmą doradczą, pracującą dla zarządów spółek B2B i e-commerce. Casbeg swoim doświadczeniem oraz know-how będzie wspomagał spółki portfelowe Zago Capital I. Jednocześnie będzie także koinwestorem przy niektórych transakcjach.

Do końca roku Zago Capital I zamierza mieć w swoim portfelu do 8 przedsiębiorstw, a do 2023 roku ich liczba ma wynieść 30 spółek z regionu CEE. Fundusz planuje przeznaczyć na inwestycje 100 mln euro. Jak informują założyciele, Polska będzie wiodącym krajem. 

Piotr Zagożdżon, wiceprezes funduszu, już w przeszłości współpracował z firmą Casbeg w ramach promowania i rozwijania swoich firm, które obecnie zostały włączone do portfolio Zago Capital I. Mowa tu o NobleHealth, Lab One oraz PLT Group. Poprzednie współprace przebiegały pomyślnie, co stanowiło podstawę rozmów w kwestii nawiązania partnerstwa.

Cieszymy się z nawiązania współpracy z firmą Casbeg, jesteśmy przekonani, że została podjęta bardzo dobra decyzja. Bezpośrednio z perspektywy klienta mogłem przekonać się o ich profesjonalizmie, ogromnym doświadczeniu oraz know-how. Uważam, że współpraca Zago Capital I z Casbeg przyczyni się do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników naszych spółek portfelowych, co w efekcie przełoży się na wzrost ich wartości.

Piotr Zagożdżon, główny inwestor Zago Capital I i Wiceprezes funduszu

Współpraca nie będzie wpływać na strategię i przyszłe działania operacyjne funduszu. Zago Capital I skupiać się będzie dalej na przejmowaniu spółek z sektora e-commerce, natomiast Casbeg będzie je wspierał od strony marketingowej i sprzedażowej, będąc także koinwestorem przy niektórych transakcjach.

Bardzo podoba mi się strategia inwestycyjna Zago Capital I. Oczywiście e-commerce w Polsce oraz całym regionie CEE ma przed sobą świetne perspektywy, co stwarza atrakcyjne możliwości inwestycyjne. W naszej współpracy z Zago Capital I widzimy miejsce dla licznych synergii, dzięki możliwości łączenia naszych kompetencji i doświadczeń

Bartosz Majewski, CEO firmy Casbeg

Jak dodaje CEO Casbeg, firma jest zainteresowana głównie przejęciami 100% udziałów w firmach, choć rozważa także przejęcia pakietów kontrolnych

Casbeg to firma doradcza złożona z doświadczonych praktyków, którzy na co dzień pracują dla zarządów spółek B2B i e-commerce. Firma wspiera klientów w obszarach sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Przychody, jakie wygenerowała firma w 2021 roku wyniosły ponad 4 mln PLN, a zysk netto przeszło 1 mln PLN. W ciągu swojego istnienia firma współpracowała z 330 klientami z wielu różnych sektorów.


Źródło: inf. prasowa

Reklama