SPAR powiększa swoje magazyny. Pierwszy z nich większy o 11 tys. mkw.

SPAR powiększa swoje magazyny. Pierwszy z nich większy o 11 tys. mkw.

Sieć SPAR rozbuduje centrum logistyczne w Czeladzi. Obecnie SPAR korzysta z powierzchni 8,8 tys. mkw., która jest przeznaczona na cele magazynowe, chłodnię, mroźnię oraz powierzchnię biurowo-socjalną. Centrum logistyczne zostanie powiększone o 11,2 tys. mkw. Realizacja tego etapu planowana jest na III kwartał 2022 roku.

Z rezultacie rozbudowy, powierzchnia centrum logistycznego SPAR w Czeladzi zwiększy się do 20 tys. mkw. Nowa przestrzeń zostanie wykorzystana przede wszystkim na magazyn, mroźnię i chłodnie. Obiekt zostanie oddany od użytku jeszcze w tym roku.

SPAR stawia na obecne lokalizacje. Trzy centra logistyczne zostaną powiększone

Na ten moment SPAR korzysta z trzech magazynów na terenie kraju – przy Poznaniu, w Czeladzi na Śląsku oraz w okolicach Warszawy. Jednak firma za tym nie poprzestaje. Jak informuje Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce, w ciągu najbliższych trzech miesięcy SPAR zamierza zwiększać efektywność dostaw i rozbudować zdolności logistyczne w każdej z tych lokalizacji.

W miarę wzrostu sprzedaży będziemy sukcesywnie powiększać istniejące magazyny. Chcemy, aby coraz większa część obrotów sklepów SPAR pochodziła z naszej struktury logistyczno-zakupowej. Oceniam, że w perspektywie najbliższych pięciu lat trzy wspomniane magazyny nam w zupełności wystarczą oraz pozwolą skutecznie i efektywnie obsłużyć sklepy w każdej lokalizacji, które pozyskamy w ramach ekspansji w Polsce – od Zgorzelca po Suwałki i po Szczecin. Tym samym nie przewidujemy żadnych nowych magazynów w średnim okresie.

Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce

MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.

Fundamentalnym czynnikiem wpływającym na sukces firm z branży handlu detalicznego jest wysoka efektywność dostaw. A tę osiągnąć można posiadając odpowiednio zlokalizowane i dopasowane do specyfiki sprzedawanych produktów przestrzenie magazynowe. Park logistyczny MLP w Czeladzi już od jakiegoś czasu stanowi doskonałą bazę zaopatrzeniową dla SPAR.

Paulina Dziubińska, Senior Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL

 

Reklama