Włoski SPAR wchodzi w q-commerce we współpracy z Glovo

Włoski SPAR wchodzi w q-commerce we współpracy z Glovo

Maiora, regionalny operator SPAR we Włoszech uruchamia usługę szybkiego handlu (Q-commerce) we współpracy z Glovo. Dzięki  nowej usłudze klienci SPAR otrzymają zakupy w ciągu 35 minut od złożenia zamówienia.

Na ten moment partnerstwo obejmuje 16 sklepów DESPAR, EUROSPAR i INTERSPAR w 12 miastach. Do końca roku liczba ma wzrosnąć do 21 sklepów w 14 miastach. Usługa jest teraz dostępna dla klientów SPAR w Apulii, Abruzji i Kalabrii, trzech dużych regionach, które są bastionem Maiory z długoletnim zasięgiem sprzedaży detalicznej SPAR. 

Współpraca Maiora z Glovo zapewni szybką dostawę przez siedem dni w tygodniu, w mniej niż 40 minut od momentu złożenia zamówienia online, w godzinach otwarcia sklepu. Usługa dostawy z Glovo wzbogaca platformę e-commerce, która odgrywa strategiczną rolę wśród kanałów sprzedaży Maiora. SPAR dąży do rozszerzenia swoich rozwiązań omnikanałowych, aby sprostać zmieniającym się wzorcom zakupowym. Dzisiejsi klienci coraz częściej decydują się na dostawę nie tylko posiłków restauracyjnych, ale także zakupów spożywczych.

Agustina Clair, Head of Q-Commerce w Glovo Italia przyznała, że dostawy posiłków i zakupów spożywczych odnotowały w ostatnim czasie prawdziwy boom – +400% w 2020 roku i +200% w pierwszej połowie 2021 roku. "Jest to trend, który utrzyma się silnie nawet po pandemii, gdyż odpowiada na obecne nawyki konsumenckie" – dodala.

Reklama