Nowość od Heinekena. To "największa innowacja na europejskim rynku piw"

Nowość od Heinekena. To "największa innowacja na europejskim rynku piw"

W odpowiedzi na oczekiwania młodych dorosłych konsumentów, którzy poszukują lżejszych i mniej goryczkowych piw, marka Heineken wprowadza na rynek swoją najbardziej innowacyjną nowość – Heineken Silver. Produkt został stworzony z myślą o konsumentach z generacji Z i Y, w których marka chce zostać pierwszym wyborem.

Heineken Silver to piwo, które przez co najmniej 3 dni leżakuje w temperaturze wynoszącej -1 stopnia Celsjusza. Jak czytamy w komunikacie prasowym, to największa innowacja na europejskim rynku piw. Nowość pojawi się na rynku w wyróżniających się na półce opakowaniach, które nawiązują do orzeźwiającego smaku Heinekena Silver. Kultowa zielona etykieta zyskała chłodny, turkusowy odcień, odróżniając nowe piwo od klasycznej wersji.

Dlaczego Heineken Silver jest taki wyjątkowy?

Heineken Silver to piwo leżakujące w niskiej temperaturze -1 stopnia Celsjusza przez przynajmniej 3 dni. Dzięki temu jest wyjątkowo orzeźwiający i delikatny, przy 4% zawartości alkoholu. Nowe piwo ma bardziej „przystępny” profil smakowy, co oznacza, że każdy może się nim cieszyć. Innowacja ta pozwoli marce dotrzeć do szerszej i bardziej zdywersyfikowanej grupy konsumentów.

Do warzenia Heinekena Silver wykorzystany został jęczmień ze zrównoważonych upraw, potwierdzając zaangażowanie marki w troskę o dobro planety. Jęczmień ten produkowany jest z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz lokalnych społeczności i dobrostanu wszystkich gatunków hodowlanych, zgodnie z programem Global Sustainable Agriculture Initiative (SAI). Zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetów biznesowych Heinekena, realizowanym zgodnie ze strategią „Warzymy Lepszy Świat”.

W Heinekenie zawsze staramy się myśleć innowacyjnie i odpowiadać na zmieniające się gusta konsumentów. Mamy ambicję, aby być marką pierwszego wyboru wśród generacji Z i Y. To dlatego, chcemy odzwierciedlać wartości i styl życia młodych dorosłych konsumentów. Heineken Silver to kolejna ekscytująca nowość, wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom. To lżejsze, mniej goryczkowe piwo, którego smakiem można się cieszyć podczas najróżniejszych okazji. Wszystko dzięki innowacyjnemu sposobowi leżakowania w temperaturze -1 stopnia Celsjusza.

Marcin Filipiak, dyrektor marki Heineken w Grupie Żywiec

W Polsce Heineken Silver będzie dostępny w butelce 500 ml, kartonie 15 x 500 ml, puszce 500 ml, shrinku 4x500 ml oraz w zupełnie nowej puszce – slim 330 ml i w kartonowym wielopaku 6 x 330 ml. Będzie to pierwsza puszka 330 ml o tak szerokiej dystrybucji.

Heineken Silver będzie obecny także w dedykowanych strefach na festiwalach i w przestrzeni miejskiej, w kanale HoReCa oraz w punktach sprzedaży w formacie pop-up barów i ekspozytorów. Wprowadzeniu nowości od Heinekena będzie towarzyszyła szeroko zakrojona kampania w telewizji, digitalu i mediach społecznościowych.


Źródło: inf. prasowa

Reklama