Netto otwiera kolejne sklepy i zapowiada koniec konwersji placówek Tesco

Netto otwiera kolejne sklepy i zapowiada koniec konwersji placówek Tesco

Sieć Netto stale się rozrasta. W bieżącym tygodniu na mapie Polski pojawiło się aż siedem nowych sklepów, których otwarcie jest wynikiem konwersji istniejących dotychczas marketów Tesco w nowoczesne dyskonty Netto 3.0. Jak zapowiada firma, proces konwersji sklepów Tesco zakończy się jeszcze w I kwartale tego roku.

Aż cztery z siedmiu miast, w których otwarto konwertowane sklepy powitało Netto po raz pierwszy. Mowa o Przemyślu, Raszynie, Żaganiu i Żychlinie. Nowe placówki pojawiły się także w Dąbrowie Górniczej, Nowym Mieście Lubawskim (drugi otwarty sklep w obu tych miastach), oraz Grudziądzu (czwarty sklep).

Netto pojawia się w kolejnych miastach dzięki przejęciu sklepów Tesco

Nowe obiekty zajmują powierzchnię od 650 mkw. do 1900 mkw. Największy sklep został udostępniony klientom w Żaganiu. Rozwój sieci duńskich dyskontów to efekt konwersji trwającej od 2021 r., kiedy to UOKiK pozytywnie zaopiniował przejęcie polskiej części biznesu Tesco przez właściciela sieci Netto – Salling Group.

Cotygodniowe otwarcia wpisały się w kalendarz naszych działań. Cieszymy się, że dzięki sprawnej współpracy z naszymi partnerami kolejne placówki Netto powstają w całej Polsce, a na mapie naszego zasięgu pojawiają się miasta, które dotychczas nie mogły korzystać z naszej oferty.

Patrycja Kamińska, PR Manager Netto

Otwarcia nowych sklepów w Przemyślu, Raszynie, Żaganiu, Żychlinie, Dąbrowie Górniczej, Nowym Mieście Lubawskim i Grudziądzu to konsekwentna realizacja strategii Netto. Sieć nie zwalnia tempa. Jeszcze w maju 2021 r. posiadała w Polsce 400 sklepów, obecnie jest to już ponad 600 placówek. Jak zapowiadają przedstawiciele sieci proces konwersji Tesco w Netto zakończy się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Innowacyjny koncept Netto 3.0

Zgodnie z polityką rozwojową sieci wszystkie nowo otwarte sklepy Netto utrzymane są w nowoczesnym formacie 3.0 nawiązującym do skandynawskich korzeni firmy. W sferze wizualnej 3.0 to minimalistyczny wystrój wnętrz, który zapewnia komfort zakupów dzięki szerokim alejkom, neutralnemu oświetleniu oraz zastosowaniu naturalnych materiałów wyposażenia wnętrz. Dodatkowo w dyskontach w Żaganiu, Grudziądzu, Żychlinie, Przemyślu i Raszynie klientom udostępniono kasy samoobsługowe. W tej chwili dysponuje nimi już ponad 60 sklepów Netto, a plan na rok 2022 r. zakłada uruchomienie kas w kolejnych 140 sklepach.

Adresy i godziny otwarcia nowych placówek Netto

  • Przemyśl ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 9, pon.-sob.: 6-22
  • Żychlin ul. Żeromskiego 5, pon.-sob.: 6-22
  • Grudziądz ul. Poniatowskiego 44, pon.-sob.: 6-22
  • Żagań ul. Reymonta 3, pon.-sob.: 6-22
  • Dąbrowa Górnicza ul. Królowej Jadwigi 50, pon.-sob.: 6-22
  • Nowe Miasto Lubawskie ul. Żwirki i Wigury 1E, pon.-sob.: 6-23
  • Raszyn ul. Młynarska 1, pon.-sob.: 6-22

 

Reklama