MLEKOVITA wchodzi w nowy rok ze sporą dawką nowości

MLEKOVITA wchodzi w nowy rok ze sporą dawką nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w odpowiedzi na trendy rynkowe, potrzeby i oczekiwania konsumentów, którzy chętnie sięgają po znane i lubiane produkty, ale poszukują też nowych wyrobów, w tym funkcjonalnych czy szybkich i wygodnych w przygotowaniu.

Po intensywnym 2021 roku, który obfitował w aż 39 nowości, MLEKOVITA, przygotowała kolejne propozycje, m.in. z kategorii: napojów mlecznych i fermentowanych, bez laktozy, serów i serków oraz produktów wygodnych w użyciu.

Miniony rok w trendach konsumenckich, jeśli chodzi o żywność, upłynął m.in. na poszukiwaniu produktów prozdrowotnych, ale też szybkich w przygotowaniu. Wielu polskich konsumentów zmieniło swoje nawyki żywieniowe. Wciąż rosną ich oczekiwania m.in. w stosunku do składu produktu, wygody jego użytkowania oraz, oczywiście, jakości i smaku – należy podkreślić, że produkty Mlekovity wyróżniają się najwyższą jakością. Zgodnie z przyjętą wieloletnią strategią rozwoju również w 2022 Mlekovita będzie oferować konsumentom produkty odpowiadające na ich potrzeby i oczekiwania.

Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński

Nowości w portfolio MLEKOVITY

Nowości zaplanowane na początek roku 2022 to przede wszystkim kategorie napojów mlecznych i fermentowanych, przekąsek, serów i serków, śmietan i śmietanek oraz lodów. Wśród nich pojawią się produkty bez laktozy oraz znane i lubiane w nowej, wygodnej formie.

Do rodziny batoników twarogowych MiaMu w polewie czekoladowej w 5 smakach: waniliowym, truskawkowym, kokosowym, orzecha laskowego i wiśniowym już dołączyły dwa najpopularniejsze smaki: waniliowy i truskawkowy w polewie toffi. MLEKOVITA jest jedynym polskim producentem batoników twarogowych, które z powodzeniem zastępują tradycyjne słodycze. W linii Wypasione w nowym roku pojawiły się napoje mleczno-kawowe: caffe latte i cappuccino. To znakomita alternatywa dla tradycyjnej kawy, a przy tym gotowy produkt w wygodnym opakowaniu – nie trzeba już parzyć kawy i łączyć jej z mlekiem, wystarczy odkręcić zakrętkę i wypić.

Nowości zaplanowane zostały w kategorii bez laktozy. Nietolerancja laktozy i związane z nią problemy są obecnie bardzo powszechnym problemem, a wielu Polaków nie wyobraża sobie rezygnacji z produktów mlecznych nawet ze względów zdrowotnych. Dzięki szerokiej ofercie MLEKOVITY to już nie problem, bo mogą wybierać już wśród ponad 30 produktów: serów i serków, mleka, masła, śmietany czy jogurtów. W 2022 roku będą mogli sięgnąć po kolejne: śmietankę 30% bez laktozy, dzięki której przygotują przede wszystkim pyszne desery, oraz lody śmietankowe bez laktozy w porcji 200 ml oraz rodzinnej 1 l.

Rozszerzona zostanie również rodzina jogurtów Polskich o ofertę w butelce 1 kg w trzech smakach: naturalnym, truskawkowym i karmelowym. Pojawi się również popularna gęsta śmietana Polska 18% w zupełnie nowej odsłonie, jedynej na polskim rynku: w wygodnej tubie. Nowe opakowania w 2022 r. zyskują również popularne sery w plastrach 150 g: Morski, Edamski i Gouda oraz serki topione w kubku 150 g, plastrach 130 g oraz tzw. kiełbasce 100 g, które zasilą linię produktów „z Polskiej Mleczarni”.

W roku 2022 znacząca większość nowości będzie dostępna również w sprzedaży poprzez nowoczesne kanały. MLEKOVITA jako jedyna firma mleczarska oferuje swoje produkty w dwóch sklepach internetowych: www.mlekovitka.pl oraz www.sba.com.pl, dzięki którym mogą one dotrzeć nawet w najodleglejsze zakątki Polski.


Źródło: inf. prasowa

Reklama