Mlekovita na podium Złotej Setki Polskiego Rolnictwa

Mlekovita na podium Złotej Setki Polskiego Rolnictwa

Mlekovita to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma stawia na rozwój umacniając się na pozycji lidera tej branży. Grupa podczas uroczystej gali Złotej Setki Polskiego Rolnictwa została zwycięzcą Platynowej Piątki Największych Mleczarni, a także otrzymała nagrodę Orzeł Polskiego Rolnictwa w kategorii Najlepszy Eksporter.

Mlekovita, jak zaznaczono podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 6 grudnia, w rankingu nie tylko stanęła na podium Złotej Setki Polskiego Rolnictwa i jest największą polską mleczarnią, ale także największą polską prywatną firmą rolno-spożywczą.

Niemal 6 mld zł przychodu. Ponad 1 mld zł przeznaczone w ostatniej dekadzie na inwestycje, a ostatnio oddanie do użytku największego centrum logistycznego. W naszym rankingu jest nie tylko największą polską mleczarnią, ale także największą polską prywatną firmą rolno-spożywczą. O prezesie Dariuszu Sapińskim mówi się, że jest wizjonerem, który ma plan działania na 10 lat do przodu, a dzięki niemu Mlekovita stała się polskim jednorożcem na światowych salonach.

przedstawiał zwycięzcę Platynowej Piątki Największych Mleczarni prowadzący galę
Grupa podczas uroczystej gali Złotej Setki Polskiego Rolnictwa Mlekovita została zwycięzcą Platynowej Piątki Największych Mleczarni, a także otrzymała tytuł Orzela Polskiego Rolnictwa w kategorii Najlepszy Eksporter.

Mlekovita jest również bezkonkurencyjna w dziedzinie eksportu, co potwierdziło wyróżnienie tytułem Orła Polskiego Rolnictwa w kategorii Najlepszy Eksporter.

Niewątpliwie to prezes Dariusz Sapiński jest twórcą potęgi Mlekovity. Gdy w 1985 r. zostawał prezesem, spółdzielnia z Wysokiego Mazowieckiego była niewielkim podmiotem. Dziś Dariusz Sapiński jest prezesem największego przedsiębiorstwa mlecznego w tej części świata. A sukcesem Mlekovity jest właśnie jej gigantyczny eksport, dzięki któremu tak mocno odskoczyła od pozostałych spółdzielni.

Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Złota Setka Polskiego Rolnictwa uwzględnia firmy wyłącznie z branży rolnej. Ranking został przygotowany przez redakcję tygodnika „Wprost”, a honorowy patronat nad nim objęły Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Mlekovita jest pierwszą polską firmą w historii, która otrzymała aż dwie nagrody podczas jednej gali.

To niesamowita przyjemność móc właśnie w tym miejscu, pośród tak znamienitych gości i w obecności Pana Premiera oraz członków rządu, odbierać tę wyjątkową nagrodę. Wyjątkową, bo opartą na twardych danych makroekonomicznych, pokazujących realną siłę Grupy Mlekovita. Czyli – dzisiaj można już to śmiało powiedzieć – największej firmy mleczarskiej w tej części świata!

Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita
Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita, podczas uroczystej gali wręczenia nagród 6 grudnia 2021 r.

Złota Setka Polskiego Rolnictwa bierze pod uwagę przychód firm oraz ich zyskowność, a odpowiedni algorytm przelicza te dane na końcowy rezultat. W tegorocznym zestawieniu Złotej Setki Polskiego Rolnictwa padł kolejny rekord – przychody największych polskich przedsiębiorstw wyniosły 137 mld zł i były wyższe aż o 10 mld w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Wyniki Grupy Mlekovita za 2020 rok

W 2020 roku, pomimo trudnej sytuacji rynkowej oraz zawirowań związanych z pandemią Covid-19, Grupa Mlekovita osiągnęła rekordowe ponad 5,6 mld zł przychodu, a wartość eksportu wyniosła 1,6 mld zł. W ostatnim dziesięcioleciu firma zainwestowała w Polsce ponad 1 mld zł. Aby jeszcze sprawniej dystrybuować asortyment 1 555 najwyższej jakości produktów, znanych w Polsce i w 167 krajach, Mlekovita otworzyła jesienią br. największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie. Jako jedyna firma mleczarska oferuje swoje produkty w dwóch sklepach internetowych: www.mlekovitka.pl oraz www.sba.com.pl i zapewnia dostawę w każdy zakątek Polski.

Reklama