HalfPrice otwiera sklep w Słowenii. To już szósty zagraniczny rynek

HalfPrice otwiera sklep w Słowenii. To już szósty zagraniczny rynek

HalfPrice rozwija tempo rozwoju. W grudniu ub.r. marka zadebiutowała na chorwackim rynku, a już po miesiącu ogłasza wejście do kolejnego, szóstego już zagranicznego państwa. W kwietniu pierwszy sklep HalfPrice zostanie otwarty dla mieszkańców Lublany, w Słowenii.

Należący do Grupy CCC HalfPrice, zaledwie dziewięć miesięcy po starcie posiada już łącznie ok. 50 sklepów stacjonarnych w Europie. Od listopada ub.r. sieć dostępna jest także dla mieszkańców Chorwacji, a od grudnia ub.r. klienci w Polsce mogą także robić zakupy w sklepie online. HalfPrice to koncept sklepów w kategorii off-price, który oferuje szeroki wybór produktów popularnych marek w atrakcyjnych cenach.

Zagraniczna ekspansja sieci HalfPrice jest jednym z naszych strategicznych celów, który konsekwentnie realizujemy. Chcemy wzmacniać naszą obecność na kluczowych dla Grupy rynkach Europy Środkowej. Analizy zachowań klientów i doświadczenia z krajów, gdzie koncept już działa, utwierdziły nas w przekonaniu, że model off-price będzie atrakcyjny również dla słoweńskich konsumentów. Dlatego planujemy jego debiut w perspektywie najbliższych miesięcy.

Adam Holewa, Prezes Zarządu HalfPrice

Grupa CCC działa w Słowenii od 2013 r. Dotychczas była obecna na tym rynku w trzech kanałach sprzedaży: salonach stacjonarnych CCC, poprzez ccc.eu oraz platformę online eobuwie.pl (www.eobutev.si).

Słowenia jest rynkiem, w którym dostrzegamy potencjał do dalszego rozwoju i jesteśmy przekonani, że naszą wyjątkową ofertą przekonamy tamtejszych konsumentów do modelu off-price. HalfPrice to bowiem pierwszy tego typu koncept w tym kraju. Dodatkowo dostępny asortyment zawsze dostosowujemy do preferencji i oczekiwań klientów z danego rynku.

Malwina Winter, Wiceprezes Zarządu HalfPrice ds. Zakupów

W Europie działa już ok. 50 sklepów HalfPrice. W grudniu 2021 roku w Polsce wystartowała również sprzedaż online. Koncept dostępny jest także w Austrii, Czechach, Chorwacji i na Węgrzech. W pierwszej połowie tego roku HalfPrice zadebiutuje również na Słowacji.

Reklama