Aldi otworzył pierwszy sklep bez kas. Placówka przejdzie testy publiczne

Aldi otworzył pierwszy sklep bez kas. Placówka przejdzie testy publiczne

Aldi uruchomił w Wielkiej Brytanii swój pierwszy sklep bez kas. Placówka zlokalizowana jest w Londynie. To koncepcyjny sklep, w którym odbędą się publiczne testy.

Autonomiczny sklep Aldi Shop&Go w Greenwich został otwarty 18 stycznia br. w celu przeprowadzenia publicznego pilotażu. Podczas ostatnich miesięcy koncept był testowany przez pracowników Aldi. 

Ten sklep wykorzystuje najnowszą technologię handlu detalicznego, oferując klientom wielokrotnie nagradzane produkty Aldi i bezkonkurencyjne ceny w nowy i innowacyjny sposób. Zespół jest naprawdę podekscytowany widząc klientów wchodzących i doświadczających Aldi Shop&Go.

Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi UK & Ireland

Warto przypomnieć, że swoje kolejne autonomiczne sklepy w Polsce otwiera już Żabka. Tylko w grudniu ub.r. cztery kolejne punkty Żappka Store pojawiły się na mapie kraju. Autonomiczne sklepy Żabki opierają się na technologii od firmy AiFi, na którą składa się system kamer wykorzystujący zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Aldi bez kas – jak działa?

Nowy sklep próbny, który znajduje się na Greenwich High Street, umożliwia klientom dokonanie zakupów bez skanowania pojedynczego produktu lub konieczności przechodzenia przez kasę. Klienci mogą pobrać aplikację Aldi Shop&Go, która pozwoli im wejść do sklepu, odebrać swoje produkty, a po zakończeniu sklepu po prostu wyjść. Gdy klient opuści sklep, zostanie automatycznie obciążony za zakupy za pomocą wybranej przez siebie metody płatności, a w aplikacji pojawi się paragon.

Nie mogę się doczekać, aby pokazać klientom nasz nowy sklep Aldi Shop&Go. Na ten dzień pracowaliśmy już od kilku miesięcy, więc wspaniale będzie zobaczyć, jak nasi klienci zareagują na nową technologię.

Lewis Esparon, kierownik sklepu

Sklep koncepcyjny Aldi opiera się na systemie od firmy AiFi, tej samej, z której korzystają autonomiczne sklepy Żappka Store w Polsce. Rozwiązanie to wykorzystuje specjalnie rozmieszczone kamery do wykrywania produktów, które odebrali klienci, przed obciążeniem ich konta Aldi Shop&Go po opuszczeniu sklepu.

System oszacuje wiek konsumenta

Klienci, którzy chcą kupić alkohol lub inne produkty wymagające weryfikacji wieku, będą mogli użyć technologii szacowania wieku twarzy, aby autoryzować swój zakup. Ta technologia, dostarczana przez Yoti, umożliwia klientom potwierdzenie swojej tożsamości w ciągu kilku sekund za pośrednictwem aplikacji Aldi Shop&Go. Osoby, które zdecydują się nie korzystać z systemu, zostaną zweryfikowane pod względem wieku przez pracownika sklepu.

Reklama