Kolejne 4 otwarcia Żappka Store. W najbliższym czasie planowane nowe punkty

Kolejne 4 otwarcia Żappka Store. W najbliższym czasie planowane nowe punkty

Żabka zgodnie z zapowiedziami realizuje plan uruchamiania kolejnych sklepów autonomicznych. W ubiegłym tygodniu zostały otwarte cztery kolejne placówki w Warszawie. A to nie koniec!

Żappka Store to w pełni autonomiczny sklep, którym klienci znajdą nawet około 500 różnych produktów. Pierwszy punkt ruszył w czerwcu br. w Poznaniu. Już wtedy sieć zapowiadała kolejne otwarcia bezobsługowych placówek jeszcze w 2021 roku. Od czerwca firma odnotowuje rosnące zainteresowanie konceptem, który umożliwia szybkie i wygodne zakupy przez 7 dni w tygodniu, o każdej porze dnia i nocy.

Żabka planuje kolejne otwarcia autonomicznych sklepów

Od uruchomienia pierwszego Żappka Store, autonomiczne sklepy są już dostępne w 8 lokalizacjach w 3 miastach: w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. A jak poinformowało nas biuro prasowe Żabki, w najbliższym czasie planowanie są kolejne otwarcia.

Wybór nowych lokalizacji jest wspierany wieloma narzędziami, m.in. badającymi potrzeby klientów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Mamy możliwość przeanalizowania każdej potencjalnej lokalizacji w Polsce pod kątem kilkuset parametrów, w tym m.in. rentowności placówki w danej okolicy, kosztów adaptacji czy potencjału zakupowego w sąsiedztwie.

informuje biuro prasowe Żabka

Koncept Żappka Store

W autonomicznych sklepach Żappka Store zastosowano platformę AiFi OASIS (Orchestrated Autonomous Store Infrastructure & Services). Składa się na nią system kamer, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy AI. Jak to działa?

Po zdjęciu produktu z półki, kamery wykorzystują m.in. deep learning rozpoznają artykuł i naliczają odpowiednią kwotę. Po tym system finalizuje płatność za pomocą podpiętej do Żappka Pay karty płatniczej. Mogłoby się wydawać, że zakupy nigdy nie były prostsze – wystarczy wejść do sklepu, wziąć produkt z półki i wyjść.

System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

Jak zrobić zakupy w Żappka Store?

Aby zrobić zakupy w Żappka Store potrzebujemy jedynie smartfona z zainstalowaną aplikacją Żappa oraz aktywowanej usługi Żappka Pay. Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, zakupy zajmą tylko chwilę – wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i… wyjść. Opłata zostanie zaliczona automatycznie.

Reklama