Karnawałowe smakołyki z pomidorową nutą
ketchup lagodny ketchup pikantny Karnawałowe smakołyki z pomidorową nutą

Przygotowanie karnawałowego przyjęcia wiąże się z wieloma obowiązkami. Porządki, dekoracje, zaproszenie znajomych, a do tego wszystkiego… przyrządzenie smacznych przekąsek. Pytanie tylko, co zrobić, żeby każdy z naszych gości znalazł coś dla siebie?

Warto zadbać także o potrawy w wersji wegetariańskiej - dzięki temu nikt na naszym przyjęciu nie pozostanie głodny.  

Karnawał to czas radości i beztroskiej zabawy. Dlatego niewątpliwie powinien składać się z miło spędzonych chwil w towarzystwie najbliższych. Jest to jednak również okres, w którym organizujemy przyjęcia i imprezy, zapraszamy gości i chcemy, by czuli się w naszym domu jak najlepiej.

Tymczasem nie da się ukryć, że bycie gospodarzem bywa stresujące…A wcale nie musi takie być! Wszelkie niedociągnięcia możemy zatuszować, odwracając uwagę naszych znajomych za pomocą pysznych przekąsek, dzięki którym będą bawić się jeszcze lepiej.

Koreczki, sałatki i chipsy - to wszystko znajdziemy na niemal każdej imprezie czy przyjęciu. Oczywiście warto mieć je w zanadrzu, ale co jeszcze przygotować, żeby zaskoczyć zaproszonych nieoczywistymi, ale bardzo smacznymi przekąskami? Ciekawym pomysłem może być przyrządzenie owoców morza. Dodajmy do tego jeszcze aromatyczny sos z pomidorową nutą… To nie może się nie udać! A co dla wegetarian lub wegan? Niejedzący mięsa goście bez wątpienia docenią domowe, własnoręcznie przygotowane specjały ze smacznymi pastami i dipami - od tych bardziej wymyślnych, np. z brokułów, czosnku i sera ricotta, po te najprostsze, takie jak sos na bazie ketchupu i majonezu.

 

Reklama