Renata Nowak, CEDROB FOODS S.A.: Prace nad stworzeniem tej linii trwały od lat

Renata Nowak, CEDROB FOODS S.A.: Prace nad stworzeniem tej linii trwały od lat

Marka Duda rozpoczęła prace nad stworzeniem tych produktów już kilka lat temu. Ich rezultat możemy właśnie obserwować na półkach sklepowych. O genezie oraz procesie, który towarzyszył opracowaniu przełomowej linii produktów High Protein rozmawiamy z Renatą Nowak, główną technolog w CEDROB FOODS S.A. 

Linia Duda High Protein rezultatem wielu lat pracy

Prace nad stworzeniem linii Duda High Protein rozpoczęły się w 2020 roku, kiedy to CEDROB FOODS S.A. postanowił odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na produkty o wysokiej zawartości białka. Jak przyznaje Renata Nowak, główna technolog, proces ten był długotrwały i wymagał licznych testów oraz prób.

Od 2020 roku przeprowadziliśmy bardzo dużo testów. Ich celem było opracowanie produktów, które będę miały określone zawartości składników odżywczych takich jak tłuszcze, białko. 

Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A.

Ważnym elementem prac nad nową linią produktów było uzyskanie oświadczeń żywieniowych. Jak wyjaśnia Renata Nowak, aby móc mówić o produkcie charakteryzującym się wysoką zawartością białka, ale także składników takich jak witaminy, należy mieć poparte testami rozwiązania. Rezultat tych czasochłonnych prac możemy już obserwować na półkach sklepowych.

W procesie tworzenia linii High Protein skoncentrowaliśmy się na różnych grupach produktowych. Są to m.in. dania gotowe, parówki, propozycje na kanapkę (wędliny), a teraz również przekąski drobiowe w atrakcyjnej formie kabanosa.

Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A.

Nie tylko technologie

Sukces linii High Protein to zasługa nie tylko zaawansowanych technologii, ale także wysokiej jakości zespołu specjalistów pracujących nad projektem.

Nad pracami czuwa cały zespół technologów, którzy nieustannie doskonalą swoją wiedzę i umiejętności. Firma kładzie duży nacisk na rozwój osobisty pracowników. Są to specjaliści wysokiej klasy.

Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A.

CEDROB FOODS S.A. korzystało również z wiedzy i doświadczenia zewnętrznych jednostek naukowych, co znacząco wpłynęło na jakość opracowanych produktów. Jak informuje Renata Nowak, w pracach nad linią High Protein producenta wspomagał między innymi Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy, wykonując szereg specjalistycznych badań.


foto: Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A. (mat. redakcji)

Reklama