Selgros Cash & Carry oraz Caritas Polska razem wspierają potrzebujących

Selgros Cash & Carry oraz Caritas Polska razem wspierają potrzebujących
Paczki Selgros Caritas Polska Paczki Selgros Caritas Polska Akcja charytatywna Selgros i Caritas Polska Choinka Selgros Paczki Selgros Selgros Cash & Carry oraz Caritas Polska razem wspierają potrzebujących

Caritas Polska od lat w ramach swojej działalności wspiera potrzebujących w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku 24 grudnia w 108 miastach obdarowanych zostanie 30 tysięcy osób w kryzysie bezdomności, ubogich, chorych i samotnych.

Kolejny rok z rzędu ogólnopolskim głównym partnerem wydarzenia i fundatorem produktów potrzebnych do przygotowania dań wigilijnych jest Selgros Cash & Carry.

To nie pierwsza tego typu akcja Selgrosa w tym roku:

Podobnie jak w 2020 roku, trwająca pandemia koronawirusa nie pozwala na zorganizowanie kolacji wigilijnej dla potrzebujących w formie spotkania przy jednym stole. Zamiast tego lokalne diecezje Caritas zorganizują przekazanie pakietów świątecznych.

Akcja świąteczna

24 grudnia wolontariusze wydadzą 30 tysięcy paczek z zapakowanymi na wynos daniami wigilijnymi oraz z produktami na kolejne dni świąt ufundowanymi przez głównego partnera akcji Selgros Cash & Carry. W tym roku firma przekazała Caritas wszystkie produkty potrzebne do przygotowania tradycyjnych dań świątecznych, w tym m.in. tonę kapusty kiszonej, niemal 1700 l barszczu oraz 2,5 tony karpia. Nie zabrakło również słodyczy do wypełnienia świątecznych paczek i artykułów o przedłużonej przydatności – razem ponad 65 ton żywności  o łącznej wartości ponad 520 tysięcy złotych.

 Akcję z dumą wspieramy od dłuższego czasu – z Caritas współpracujemy od niemal dwóch dekad, a samej Wigilii partnerujemy od dziewięciu lat. Znów nie możemy spotkać się przy wspólnym stole, jednak istota przedsięwzięcia pozostaje ta sama. Cieszy nas, że kolejny rok z rzędu możemy pomóc w  organizacji wydarzenia, jakim jest Wigilia Caritas. Na co dzień dostarczamy produkty żywnościowe do restauracji, hoteli i punktów zbiorowego żywienia i zaopatrujemy wielu detalistów, dlatego nie pozostajemy obojętni na osoby samotne i potrzebujące wsparcia. Pamiętamy o tym, co najważniejsze w naszej świątecznej tradycji – życzliwość, otwartość i serdeczność.

Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash & Carry

Może cię zainteresować:

Do tak ogromnego przedsięwzięcia potrzeba także rąk do pracy, dlatego w pakowanie i rozdawanie świątecznych paczek zaangażuje się ok. 2000 wolontariuszy z 34 diecezji.

Od lat spotykaliśmy się tego wyjątkowego dnia z osobami potrzebującymi przy wigilijnym stole, opłatku i śpiewie kolęd. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - z powodu trwającej epidemii, musimy zmienić formułę wydarzenia. Nie pozostawiamy naszych podopiecznych samych sobie i razem z naszym partnerem, robimy wszystko, aby nikt z potrzebujących nie poczuł się tego dnia samotny i opuszczony.

ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Dzięki zaangażowaniu Selgros Cash & Carry, który od wielu lat wspiera działania Caritas Polska, pomoc otrzymują potrzebujący z całego kraju. Wieloletnia współpraca obejmuje różne akcje pomocowe w wymiarze lokalnym, ale też ogólnopolskim, jak na przykład „Tornister pełen uśmiechów” czy „Spiżarnia Caritas”.

źródło: informacja prasowa

Reklama