TOP 6 prezentów pod choinkę w 2021 roku. Co zyskuje na popularności?

TOP 6 prezentów pod choinkę w 2021 roku. Co zyskuje na popularności?

Mogłoby się wydawać, że repertuar prezentów świątecznych jest nieograniczony. A jednak często dosyć trudno jest znaleźć ten jeden, najlepszy prezent dla bliskiej osoby. Co roku z tym problemem spotyka się mnóstwo osób. Jakie prezenty pod choinkę zyskują na popularności w 2021 roku?

W 2021 roku wśród prezentów świątecznych Polacy najczęściej znajdą pod choinką m.in. skarpetki, kosmetyki i telefony – wynika z analizy danych zebranych w okresie od 7 do 17 grudnia w aplikacji Listonic. W tym roku znalazło się jednak sporo kategorii, które szczególnie zyskały na znaczeniu.

Jakie prezenty pod choinkę?

W okresie przedświątecznym ubiegłego roku najpopularniejszą kategorią prezentową z produktami dla dzieci w aplikacji Listonic były zabawki edukacyjne, wśród których królowały puzzle (+40% r/r) i klocki (+26% r/r), a także sprzęt sportowy (+24% r/r). Jak wygląda sytuacja w tym roku?

Zebrane dane wskazują na 6 produktów, które w tym roku szczególnie chętnie kupuja pod choinkę Polacy. Wśród nich znalazły się:

  1. biżuteria, która odnotowała wzrost o 303% r/r,
  2. laptopy (+27% r/r),
  3. słuchawki (+12% r/r),
  4. pluszaki (+27% r/r),
  5. sprzęt sportowy (+9% r/r).

Słodkie prezenty świąteczne

Na brak popularności na listach zakupowych nie narzekają również słodycze oraz alkohol. Według danych Listonic, na świątecznych listach zdecydowanie częściej niż w ubiegłym roku pojawiały się:

  • ptasie mleczko (+ 100% r/r),
  • batoniki (+40% r/r). 

Mimo znaczącego skoku popularności tych dwóch produktów, nadal największym zainteresowaniem wśród użytkowników aplikacji Listonic cieszą się czekoladki. Z kolei wśród alkoholi na popularności zyskał likier (+11% r/r), choć nadal najchętniej wybieranym trunkiem pozostaje wino.