Panattoni zrealizuje dla Zalando największą umowę najmu w tym roku

Panattoni zrealizuje dla Zalando największą umowę najmu w tym roku

Panattoni zrealizuje największą w tym roku umowę najmu. Mowa o budowie obiektu o powierzchni 140 tys. mkw. dla Zalando. Dla wiodącej platformy internetowej powsyanie w Bydgoszczy obiekt typu BTS.

Powierzchnie realizowane na potrzeby dynamicznie rosnącego sektora e-commerce stanowią blisko jedną trzecią wszystkich realizowanych przez Panattoni. Inwestycja dla Zalando będzie największą w portfolio Panattoni w tym roku. Jak poinformowała firma, nowe inwestycje związane są z rosnącą popularnością oferty Zalando Lounge.

Popyt na powierzchnie dedykowane sektorowi e-commerce jest olbrzymi, bo szybko rośnie liczba klientów różnych platform zakupowych. W ubiegłym roku w Europie było 480,9 mln użytkowników handlu elektronicznego. Przewiduje się, że do końca tego roku, liczba ta wzrośnie do  507 mln.

Mathieu Giguere, Managing Director działu European Cross Border Team w Panattoni

Budowa rozpocznie się w 2022 roku

Budowa nowego centrum logistycznego Zalando w Bydgoszczy ruszy z początkiem nowego roku, a jej zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2023 r. W ramach inwestycji powstanie ponad 140 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej oraz biurowej – budynek biurowy będzie miał przy tym aż trzy kondygnacje. Powstanie też łącznik pomiędzy halą magazynową i obiektem dla kierowców, a także place manewrowe, drogi i parkingi. Zatrudnienie znajdzie tu docelowo do 3,5 tysiąca osób.

Inwestycja Zalando w Bydgoszczy

Wybór Bydgoszczy na inwestycję nie był przypadkowy. W ten sposób Zalando chce poszerzyć swoją przyszłą sieć logistyczną w Europie, ponieważ nowe centrum ma obsługiwać zarówno klientów z Polski, jak i sąsiednich krajów w ramach klubu zakupowego Zalando Lounge. Położenie w pobliżu innych obiektów przedsiębiorstwa w Polsce ma z kolei zwiększyć synergię w działalności firmy i dać jej nowe możliwości rozwoju.

Proekologiczne rozwiązania

Inwestycja przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. Rozwiązania proekologiczne obejmą m.in. wzmocnioną izolację termiczną budynków, stacje ładowania samochodów elektrycznych, gromadzenie i redystrybucję wody deszczowej, inteligentne systemy zarządzania, zieleń, strefy wypoczynkowe oraz inne udogodnienia poprawiające dobrostan przyszłych użytkowników.

Reklama