Zalando otworzy kolejne dwa centra logistyczne w Polsce

Zalando otworzy kolejne dwa centra logistyczne w Polsce

Zalando wybuduje dwa nowe centra logistyczne w Polsce, które będą obsługiwały klientów w Polsce i na pobliskich rynkach. To odpowiedzieć na zwiększony popyt i popularność oferty Zalando Lounge. W rezultacie firma będzie dysponowała już pięcioma centrami logistycznymi w kraju, w Bydgoszczy i Białych Błotach, Gryfinie (Szczecin), Olsztynku i Głuchowie (Łódź).

Dwa nowe centra logistyczne powstaną w Bydgoszczy i sąsiadującej z nią wsi Białe Błota. W sumie zapewnią pracę dla ponad 4 tys. osób. Ich powierzchnia wyniesie w sumie 240 tys. mkw. z zapleczem biurowym. Centrum logistyczne w Białych Błotach jest już w budowie, a jego otwarcie zaplanowano na marzec 2022 roku. Natomiast budowa drugiego, w samej Bydgoszczy, rozpocznie się na początku 2022 roku.

Inwestycja w Bydgoszczy i okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną i wesprze rozwój naszego klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na naszych rynkach, w szczególności w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieć dwie placówki w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej i zapewni nam możliwość odblokowania nowego potencjału w zakresie tworzenia pomyślnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze lepszą ofertę dogodną dla naszych klientów.

Martin Rost, starszy wiceprezes Offprice w Zalando

Rosnąca popularność Zalando Lounge

Jak przyznaje firma, dwie nowe inwestycje są odpowiedzią na rosnącą popularność oferty Zalando Lounge. To klub członkowski, który daje zarejestrowanym konsumentom dostęp do ekskluzywnych marek w specjalnych cenach. Klub zakupowy powstał w 2010 roku w Europie. W Polsce dostępny jest od 2017 roku.

Dodatkowe inwestycje Zalando

W centrach logistycznych zastosowane zostaną proekologiczne rozwiązania, takie jak zwiększona izolacyjność termiczna budynków, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz odbiór i redystrybucja wody deszczowej zgodnie z oceną zrównoważonego rozwoju BREEAM „Excellent”.

Wraz z budową nowych lokalizacji planowane są dodatkowe inwestycje w porozumieniu z lokalnymi władzami, w tym remont infrastruktury i budowa nowych dróg w pobliżu lokalizacji Zalando.

Cieszymy się, że Zalando dostrzegło potencjał biznesowy naszego regionu i wybrało Bydgoszcz oraz Białe Błota do budowy dwóch nowych centrów logistycznych. Dzięki tej inwestycji kilka tysięcy osób znajdzie zatrudnienie na lokalnym rynku. Życzę inwestorowi skutecznej realizacji planów rozwojowych w naszym mieście i regionie oraz liczę na dalszą owocną współpracę.

Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy

 

Reklama