Kaufland jest pierwszą siecią w kraju ze świeżymi rybami z certyfikatem MSC

Kaufland jest pierwszą siecią w kraju ze świeżymi rybami z certyfikatem MSC

Sieć Kaufland poddała lady rybne w wybranych sklepach certyfikacji przez niezależną organizację Marine Stewardship Council. Tym samym jest jedyną siecią handlową w kraju, która oferuje tę kategorię spożywczą posiadającą certyfikat MSC. Dzięki temu klienci mogą zaopatrzyć się w świeże ryby pozyskane zgodnie z międzynarodowym Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa.

W strategię Kaufland w Polsce wpisuje się rozwój asortymentu ze zrównoważonymi produktami. Sieć już od lat nie oferuje zagrożonych gatunków ryb dziko żyjących. W 2010 roku do oferty wprowadzono pierwsze produkty z certyfikatem MSC, teraz Kaufland rozszerza tę ofertę. 

Kaufland w kierunku ochrony mórz i oceanów

"Wybierając produkty spożywcze, klienci coraz częściej kierują się nie tylko smakiem czy ceną, ale także tym, czy zostały one pozyskane z poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego" – zaznacza Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

W naszej sieci wspieramy świadome wybory zakupowe, dlatego sukcesywnie rozszerzamy ofertę o kolejne zrównoważone produkty. Przykładem tego są świeże ryby z certyfikatem MSC, które będziemy sukcesywnie wprowadzać do sprzedaży w kolejnych sklepach Kaufland. Tym samym wspieramy odpowiedzialne połowy oraz ochronę fauny mórz i oceanów, za co już w przeszłości doceniła nas międzynarodowa organizacja Marine Stewardship Council, przyznając sieci Kaufland specjalne wyróżnienie.

Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska

Świeże ryby z cenrtyfikatem MSC można nabyć w sklepach sieci we Wrocławiu (ul. Legnicka), Krakowie (os. Kombatantów), Warszawie (ul. Fieldorfa) oraz Szczecinie (ul. Krygiera).

Kaufland w najbliższym czasie planuje wprowadzić do sprzedaży ryby świeże z certyfikatem MSC w kolejnych lokalizacjach, między innymi w Lublinie.


Źródło: informacja prasowa