Brytyjskie Tesco stawia na kolej, by dostarczyć produkty na święta

Brytyjskie Tesco stawia na kolej, by dostarczyć produkty na święta

Tesco uruchomiło w Wielkiej Brytanii nową usługę polegającą na kolejowym transporcie chłodniczym. Współpracy sieci sklepów z firmą Direct Rail Services (DRS) ma wesprzeć Tesco w realizacji dostaw w okresie świątecznym, ale również osiągnaniu celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Usługa kolejowego transportu chłodniczego w każdej podróży zastępować będzie 40 ciężarówek, które nie będą musiały wyjeżdzać na drogi. Wspiera ona zobowiązanie Tesco do osiągnięcia zerowej emisji netto w działalności do 2035 roku. Nowa usługa zastąpi rocznie 7,3 mln mil drogowych bardziej ekologiczną opcją, co przełoży się na redukcję CO2 na poziomie 9 tys. ton.

Debiut nowej usługi nastąpił w okresie przedświątecznym, kiedy sklepy mierzą się z wieloma wyzwamianiami na różnych etapach łańcucha dostaw, co dotknęło w ostatnim czasie szczególnie Wielkiej Brytanii. Towary będę dwa razy dziennie pokonywały kolejową trasę z Tilbury do Coatbridge przez siedem dni w tygodniu. 

Nasze usługi kolejowe będą ważną częścią wysiłków, aby zapewnić klientom fantastyczne święta Bożego Narodzenia. Jednak podróż nie kończy się tutaj, ponieważ stale zwiększamy liczbę kontenerów, które przewozimy koleją.

Jason Tarry, CEO w Tesco UK i ROI

Tesco zwiększa wykorzystanie kolejowych przewozów towarowych w ramach wysiłków zmierzających do spełnienia zobowiązania do zerowej emisji netto we własnych operacjach do 2035 roku. Tylko w ciągu ostatniego roku supermarket zwiększył liczbę kontenerów z produktami przeznaczonymi do sklepów przewożonych koleją przez prawie 50%.

 

Reklama