Niedziele handlowe 2021. Czy 12 grudnia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe 2021. Czy 12 grudnia zrobimy zakupy?

W tym roku aż dwie z siedmiu niedziel handlowych przypadają w grudniu. Ustawodawcy pomyśleli o osobach chcących zrobić zakupy przed świętami.

Czy niedziela handlowa wypada 12 grudnia?

Po długiej przerwie, w grudniu czekają nas aż dwie niedziele, podczas których zgodnie z przepisami zrobimy zakupy we wszystkich sklepach. Wynika to z nadchodzącego czasu przygotowań świątecznych, które czekają Polaków. W tym miesiącu na większe zakupy w niedzielę będziemy mogli udać się 12 oraz 19 grudnia. Najbliższa niedziela jest pierwszą od sierpnia niedzielą handlową.

Kiedy Polacy robią zakupy przed świętami?

Wzmożony ruch w sklepach stacjonarnych przed świętami to stały trend pojawiający się co roku. Z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH wiemy, gdzie Polacy zamierzają zrobić zakupy spożywcze przed Bożym Narodzeniem. 80% respondentów z grupy ponad 1100 konsumentów odpowiedzialnych za codzienne zakupy w swoich gospodarstwach domowych wybierze sklepy stacjonarne.

Przeczytaj cały raport:

To cię również może zainteresować:

Jakie zasady kierują ustalaniem niedziel handlowych?

Zgodnie z Ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni niedziele handlowe przypadają na:

  • ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia;
  • niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy;
  • dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Święta Bożego Narodzenia.