Dostawa tego samego dnia InPost dostępna już w 20 największych miastach

Dostawa tego samego dnia InPost dostępna już w 20 największych miastach

InPost dostarczy przesyłki w dniu nadania w kolejnych 18 miastach w Polsce. I to bez dodatkowych kosztów. Dotychczas z tego usprawnienia korzystali mieszkańcy Warszwy i Łodzi. Tym samym InPost spełnił swoje wrześniowe zapowiedzi o dostępności usługi na 20 największych polskich rynkach do końca roku.

Dostawa przesyłek w dniu nadania od teraz jest możliwa do 15 tysięcy Paczkomatów® InPost w kraju. Rozszerzenie usługi na kolejnych 18 miast objęło mieszkańców Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Olszyna, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Radomia, Lublina i Rzeszowa.

Przesyłki nadane w obrębie tego samego miasta, które trafią do centrum dystrybucji InPost do godziny 16.00, są dostarczane do Paczkomatów® InPost w dniu nadania.

Przeczytaj też:

 

Dostawa tego samego dnia dla paczek nadanych w obrębie tego samego miasta to nie tylko nowa jakość na rynku – ale wręcz rewolucja na skalę masową. Obecnie doręczamy nawet 3/4 przesyłek w dniu nadania na terenie dwóch pierwszych miast: Warszawy i Łodzi. Dlatego, zgodnie ze złożonymi deklaracjami, teraz rozszerzamy to wyjątkowe udogodnienie na kolejne 18 miast w Polsce. Warto podkreślić, że nasi klienci robiący rano zakupy z odbiorem w ulubionym Paczkomacie ® InPost w swoim mieście, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat, mogą odebrać je tego samego dnia – co czyni dostawę przez Paczkomaty® InPost jeszcze szybszą opcją, ale przede wszystkim odróżnia nas od wszystkich innych operatorów logistycznych i kurierów na rynku.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Dostawa przesyłek do Paczkomatów® w dniu nadania jest możliwa dzięki rozbudowanemu programowi inwestycyjnemu, który InPost prowadzi w ostatnich latach. To zarówno dziesiątki nowych, w pełni zautomatyzowanych oddziałów, jak i kilka tysięcy kolejnych rozstawianych Paczkomatów® InPost każdego roku w całej Polsce oraz tysiące samochodów – także elektrycznych – i olbrzymie inwestycje w procesy oraz infrastrukturę IT.

Jak skorzystać z dostawy tego samego dnia w InPost?

Wystarczy skorzystać z Kuriera Lokalnego. InPost oferuje swoim klientom różne opcje dostawy:

  • Standard – przesyłka dostarczana jest do odbiorcy w ciągu 5 godzin
  • Express – przesyłka dostarczana jest do odbiorcy w ciągu 2 godzin
  • Super Express – czas dostarczenia limitowany jest tylko przez odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą.

Poza tym, paczka powinna ważyć do 30 kg i mieć standardowe wymiary. Standardowo usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku, choć InPost oferuje też dodatkową możliwość dostawy na nieco innych zasadach, która obejmuje dostarczenie przesyłek przez kuriera w sobotę.

Reklama