Polacy chcą obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wchodzeniu do sklepu

Polacy chcą obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wchodzeniu do sklepu

Większość Polaków uważa, że certyfikaty covidowe potwierdzające szczepienie powinny być obowiązkowe przy wchodzeniu do sklepów i galerii handlowych – informuje Adam Zygiel w opracowaniu RMF FM. Jak wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" popiera to rozwiązanie aż 56,6% badanych.

​United Surveys zapytało Polaków o ich stosunek do obowiązywania certyfikatów covidowych przy wchodzeniu do różnych placówek, w tym sklepów i galerii handlowych, barów i restauracji, kin, teatrów, muzeów, galerii, na koncerty, zakładów pracy, kościołów.Wprowadzenie tego rozwiązania w przypadku każdego spośród tych miejsc popiera ponad połowa Polaków.

Najmniejszym poparciem wprowadzenie obowiązkowych certyfikatów przy wejściu cieszą się kościoły (rozwiązanie to poparło 54,3% badanych) oraz zakłady pracy (56,1%). Z kolei najbardziej przychylnie badani oceniają weryfikację szczepień wśród osób, które wchodzą do muzeów, galerii i na koncerty (62,4% pozytywnych odpowiedzi), do teatrów (60,6%) oraz kin (59,9%) i restauracji (58,7%) – w przypadku tych miejsc najwięcej osób wskazało także na zdecydowane stanowisko w tej sprawie.

Przeczytaj też:

Jeśli chodzi o sklepy i galerie handlowe, 56,6% badanych popiera wprowadzenie obowiązkowych certyfikatów covidowych, które miałyby być weryfikowane przy wejściu do placówki. Jedynie co 4 badany (25,9%) zdecydowanie nie popiera tego rozwiązania.


Sondaż United Surveys został przeprowadzony w dniach 3-4 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą CATI.

Reklama