Kluczowe zmiany w zarządzie Unilever w 2022 roku

Unilever ogłosił dzisiaj zmiany w zarządzie spółki. Od 2022 roku nowe osoby zajmą dwa ważne stanowiska: Chief Legal Officer oraz Chief Supply Chain Officer

Pod koniec marca 2022 roku na emeryturę przechodzi Ritva Sotamaa, Chief Legal Officer & Group Secretary, która z Unilever związana jest od 2013 roku. W 2018 roku oprócz pełnienia funkcji Chief Legal Officer, Rita Sotamaa została mianowana sekretarzem grupy.

Ritva Sotamaa odchodzi na emeryturę po 8 latach pracy w Unilever.
Źródło: mat. prasowe

Ritva zbudowała pierwszorzędną funkcję prawną w firmie Unilever, wniosła doskonałe przywództwo do naszego programu uczciwości biznesowej i odegrała kluczową rolę w udanej unifikacji naszej dwukierunkowej struktury prawnej. Jestem bardzo wdzięczny za jej mądrość, rady i wsparcie przez wiele lat i życzę jej wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Alan Jope, CEO Unilever

Jej następczynią zostanie Maria Varsellona, która dotychczas pracowała w międzynarodowym koncernie technologicznym ABB Ltd. Przed dołączeniem do ABB Ltd, Maria Varsellona zdobywała doświadczenie na wyższych stanowiskach w formach Tetra Lal Group w Szwajcarii, GE we Włoszech oraz Hertz w Europie, a także jako dyrektor ds. prawnych w firmie Nokia oraz prezes w Nokia Technologie.

Marc Engel, Chief Supply Chain Officer, po 30 latach w Unilever zdecydował się opuścić firmę.
Źródło: mat. prasowe

Ponadto w kwietniu 2022 roku Unilever opuści Marc Engel, Chief Supply Chain Officer. Jego kariera w Unilever trwała od 30 lat. A sam Marc Engel był członkiem ULE od sześciu lat. Jego następcą zostanie Reginaldo Ecclissato, obecny wiceprezes wykonawczy w Meksyku, Ameryce Środkowej i na Karaibach.

Przywództwo Marca w naszym łańcuchu dostaw miało kluczowe znaczenie dla tego, aby Unilever stał się szybszym, bardziej odpornym i bardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem. Jestem bardzo wdzięczny Marcowi za jego wkład w Unilever, a w szczególności za zarządzanie naszym łańcuchem dostaw podczas wielu wyzwań związanych z pandemią COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch lat.

Alan Jope, CEO Unilever

Reginaldo ma ponad 30-letnie doświadczenie w firmie Unilever. Pracował zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i  wschodzących. Przed objęciem ostatniego stanowiska był wiceprezesem wykonawczym Unilever Americas Supply Chain. Reginaldo obejmie tę rolę od 1 stycznia 2022 r. i jednocześnie dołączy do ULE.


Unilever jest międzynarodową firmą produkująca towary konsumpcyjne, głównie żywność, srodki czystości i higieny osobistej. Firma posiada łącznie ponad 400 różnych marek na całym świecie. 

 

Reklama