PepsiCo prezentuje wygląd inwestycji o wartości ponad 1 mld złotych

PepsiCo prezentuje wygląd inwestycji o wartości ponad 1 mld złotych

W sierpniu br. PepsiCo wmurowało kamień węgielny pod piąty zakład produkcyjny w Polsce. Wartość inwestycji to ponad 1 mld złotych. W Środzie Śląskiej produkowane będą Lay's i Doritos. Jak będzie wyglądał nowy zakład produkcyjny?

PepsiCo kładzie nacisk na ochronę środowiska. W nowym zakładzie produkcyjnym pojawi się zakładowa podczyszczalnia ścieków, punkty zasilania samochodów elektrycznych oraz panele fotowoltaiczne w budynku biurowym. Firma zakłada neutralność klimatyczną zakładu do 2035 roku.

Powierzchnia działki to 30 ha, z kolei zabudowa zajmie blisko 55 tys. mkw. Zakład w Środkie Śląskiej zapewni miejsca pracy dla ponad 450 osób. PepsiCo już teraz rozpoczęło rekrutację na część stanowisk. Otwarcie planowane jest na 2023 rok.

Podczas uroczystości otwarcia pojawili się Silviu Popovici, CEO PepsiCo Europa, delegaci rządu RP z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, konsul generalny USA, Patrick T. Slowinski, przedstawiciele administracji państwowej szczebla regionalnego i lokalnego, przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także burmistrz Środy Śląskiej.

Reklama