DHL Parcel udostępnił 60 elektrycznych rowerów dla swoich pracowników

DHL Parcel udostępnił 60 elektrycznych rowerów dla swoich pracowników

Do biur DHL w całej Polsce trafiło 60 rowerów z napędem elektrycznym. To kolejny krok w kierunku realizacji polityki DHL GoGreen. Jej celem jest osiągnięcie zerowej emisyjności do 2050 roku. Jednoślady pozwolą pracownikom DHL na ekologiczne poruszanie się po miastach, wszędzie tam, gdzie będzie można zastąpić samochody.

Do tej pory rowery z napędem elektrycznym były już testowane przez kurierów DHL. Tym samym umożliwiając dostawcom przesyłek łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz do stref zeromisyjnych. Rowery elektryczne są rozwiązaniem, które sprawdza się doskonale również w okresach, gdy w miastach odbywają się wydarzenia o dużej skali, wiążące się z intensyfikacją ruchu drogowego lub jego ograniczeniami.

Udostępniliśmy pracownikom rowery elektryczne, by mogli je przetestować i przekonać się do takiego rozwiązania np. w kontekście dojazdu do pracy. Rowery pozwalają uniknąć korków i skracają czas poszukiwania wolnego miejsca parkingowego, a przy tym pomagają dbać o formę. Dzięki elektrycznemu napędowi możemy pokonać większe odległości i sami decydować, jakiego zakresu wspomagania potrzebujemy w trasie. Pracownicy są bardzo zaciekawieni nowymi pojazdami w naszej flocie, które mają okazję testować w całej Polsce

Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i PR w DHL Parcel

Wszystkie rowery dla pracowników biurowych zostały już dostarczone do poszczególnych biur DHL Parcel w Polsce. Wzdrożenie jednośladów do użytku przez pracowników, to kolejny krok w realizacji polityki DHL GoGreen.

Pracownicy DHL Parcel w Polsce już teraz mogą korzystac z 60 rowerów elektrycznych. To kolejny etap rozwijania przez firmę bezemisyjnej floty pojazdów.

DHL Parcel już od lat rozwija bezemisyjną flotę pojazdów. Do końca tego roku firma będzie korzystała ze 150 samochodów elektrycznych, a w najbliższych latach planuje poszerzyć flotę ekologicznych pojazdów do ponad 600 aut. Wszystkie samochody elektryczne, którymi poruszają się kurierzy DHL Parcel, obsługuje w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą Arval Service Lease Polska.

  • To może Cię zainteresować:

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

Do niedawna mobilność w przedsiębiorstwach kojarzona była wyłącznie z samochodami służbowymi. Jednak to podejście szybko się zmienia, szczególnie w przypadku firm zlokalizowanych w większych miastach, gdzie na niewielkie odległości łatwiej i szybciej poruszać się rowerem niż szukać miejsc do pozostawienia samochodu. Rowery, szczególnie te z napędem elektrycznym, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie biznesu na alternatywne formy mobilności. DHL Parcel jest jedną z pierwszych firm, które wprowadzają to rozwiązanie na szeroką skalę i jestem przekonany, że pracownicy polubią nowy środek transportu.

Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska

 

Jak pokazują wyniki tegorocznego Barometru Flotowego Arval Mobility Observatory, w ciągu trzech lat w niemal połowie flot w Polsce mogą pojawić się rowery lub inne rozwiązania związane z mikromobilnością, z czego 17% badanych firm już je wdrożyło.

 

Źródło: informacja prasowa