Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie

Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie
Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie Protest pracowników handlu pod siedzibą POHiD w Warszawie

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” od godziny 12:00 organizuje protest pracowników handlu pod siedzibą Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji przy al. Ujazdowskie 41 w Warszawie.

Źródło: materiały własne redakcji

Jak czytamy w oświadzczeniu organizatora, żeby praca w sklepach wreszcie zmieniła się na lepsze, protest musi być głośny i liczny.

Chcemy  zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom i fatalnym warunkom zatrudnienia pracowników handlu. Chcemy upomnieć się o prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy.

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”

Postulaty SKPH NSZZ „Solidarność”

  1. Podwyżki wynagrodzeń – Pracownikom handlu ciągle dokładane są nowe obowiązki. Tymczasem wynagrodzenia od lat stoją w miejscu lub rosną bardzo powoli. Dlatego domagamy się prawdziwych podwyżek. Takich, które odczujemy w naszych portfelach. Wyższe wynagrodzenia to jedyny sposób, aby zatrzymać w sklepach doświadczonych pracowników i zachęcić nowe osoby do pracy w handlu.
  2. Zwiększenie liczby pracowników w sklepach – Z roku na rok pracowników jest coraz mniej, a pracy coraz więcej . Obowiązkom, które kiedyś wykonywały 2-3 osoby, dzisiaj musi sprostać 1 pracownik. Dodatkowo godziny otwarcia sklepów są coraz dłuższe. Mamy już dość pracy ponad siły! Pracowników jest za mało i pracodawcy wreszcie muszą sobie to uświadomić!
  3. Niedziele wolne od pracy w handlu – 3 lata temu „Solidarności” udało się wprowadzić ograniczenia handlu w niedziele. Żadnemu pracownikowi handlu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest to sprawa. Niestety w ostatnich miesiącach kolejne sieci zaczęły obchodzić prawo i ponownie otworzyły sklepy w niedziele. W wyniku interwencji „Solidarności” Sejm uszczelnił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele, ale nowe przepisy wejdą w życie dopiero w styczniu lub lutym przyszłego roku. Domagamy się, aby sieci handlowe już dziś przestały omijać prawo i przywróciły pracownikom prawo do niedzielnego odpoczynku z rodzinami.

Nie możemy dłużej zgadzać się na przeciążenie pracą , na niskie wynagrodzenia, na pracę po kilkanaście godzin dziennie siedem dni w tygodniu. Musimy pokazać nasze niezadowolenie.

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”
Źródło: materiały własne redakcji