Już jutro protest pracowników handlu. Manifestacja odbędzie się pod POHiD

Już jutro protest pracowników handlu. Manifestacja odbędzie się pod POHiD

NSZZ „Solidarność” zapowiada protest pracowników handlu. Manifestacja odbędzie się pod siedzibą Polskiej Organizacji Handlu i Usług, przy alejach Ujazdowskich 41. Pracownicy handlu będą protestować przeciwko niskim wynagrodzeniom, złym warunkom zatrudnienia i niedzielom "wolnym od handlu".

Organizator apeluje do pracowników wszystkich sieci handlowych o uczestnictwo w proteście. "Złe warunki pracy i niskie wynagrodzenia to problem nas wszystkich, bez względu na to czy pracujemy w Carrefourze, Biedronce, Auchan, czy Kauflandzie" – pisze Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Ważnym dla protestujących tematem będą także niedziele wolne od pracy. "Kiedy markety otwierały się jako placówki pocztowe była mowa, że będzie dobrowolność pracy w niedzielę. Ale szybko się z tego wycofali, bo nie ma chętnych do tej pracy, więc dobrowolności nie ma" – w rozmowie z interia.pl mówił Alfred Bujara, szef sekcji krajowej pracowników handlu „Solidarności”.

  • Przeczytaj także:

POHiD odpowiada na zarzuty NSZZ "Solidarność"

Wśród postulatów NSZZ „Solidarność” znalazły się także podwyżki wynagrodzeń oraz zwiększenie liczby pracowników w sklepach. W tym kontekście zwrócono uwagę na wydłużanie godzin pracy placówek handlowych bez uprzedniego zatrudnienia dodatkowych pracowników. "Mamy już dość pracy ponad siły! Pracowników jest za mało i pracodawcy wreszcie muszą sobie to uświadomić!" – pisze NSZZ „Solidarność”.

 

 

Reklama